Haberler
Giriş Tarihi : 12-03-2021 22:36   Güncelleme : 12-03-2021 23:54

Kılıçdaroğlu İşsizliğe Çözüm Buldu: Muhtarlara Özel Kalem Müdürü Verin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yoğun mesaiyle çalışan muhtarlıklara özel kalem müdürü atanması gerektiğini, bunun hem işsizliği hem de muhtarlıklardaki iş yükünü azaltacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu İşsizliğe Çözüm Buldu: Muhtarlara Özel Kalem Müdürü Verin

Manisa programı kapsamında muhtarlarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, talep ve sorunları dinledi. CHP Genel Başkanı, muhtarların iş yüküne dikkat çekerek şunları söyledi:

"Birçok işi kendi başınıza yapmaya çalışıyorsunuz. Neden bir yardımcınız yok, milletvekillerinin 3 tane danışmanı var. Belediye başkanlarımızın özel kalem müdürleri ve altta çalışan bir kadrosu var. Muhtarlar için bari yanına bir kişi verin. 10 milyon işsizimiz var. Her muhtarlığa bir kişi, özel kalem müdürü olarak atanırsa mesele biter. Siz kazanamadığınız zaman, başka biri muhtar olduğu zaman muhtarlıktaki düşüncenin ve bürokrasinin sürdürülmesi açısından böyle bir kişiye ihtiyaç var. Oradaki kişi, yeni muhtar seçilip geldiği zaman eski muhtar zamanında şu dosyalar, şu sorunlar vardı diye anlatacak. Bu söylediklerim hayal değil, olması gereken."