Haberler
Giriş Tarihi : 26-01-2021 14:59   Güncelleme : 26-01-2021 14:59

Kılıçdaroğlu Muharrem İnce'ye Katılması Gündemde Olan Üç Milletvekiline Randevu Verdi

Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na parti içindeki sorunları yazdıkları bir mektup iletmişti. Kılıçdaroğlu, üç milletvekiline randevu verdi.

Kılıçdaroğlu Muharrem İnce'ye Katılması Gündemde Olan Üç Milletvekiline Randevu Verdi

İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bir mektup yazarak parti içi sorunları dile getirmişti. Kılıçdaroğlu ise "CHP'de Genel Başkana mektup yazılmaz" açıklamasını yapmış, "Randevu alınır, gelinir konuşulur" demişti. 

Kendilerine 29 Ekim Gücü adını veren ve Muharrem İnce'nin kuracağı partiye katılacakları iddia edilen bu isim bu akşam Kılıçdaroğlu ile bir araya gelecek.

Kendilerine ’29 Ekim Gücü’ adını veren üç milletvekili, kaleme aldıkları mektubu parti genel merkezine sunmuştu. Mektupta; 10 Aralık Hareketi’nin CHP’yi ele geçirdiği iddia edilerek, partinin HDP’yle ittifak kurmasına ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le yakınlaşmasına itiraz edilmişti.

Edinilen bilgiye göre Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Savunma Bakanlığı’yla ilgili yasa tasarısı teklifi öncesi görüşlerini almak için İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’yi makamına çağırdı. Emekli asker ve Milli Savunma Komisyonu üyesi olan Çelebi, Kılıçdaroğlu’na tasarı üzerine yorumlarını aktarırken, CHP içindeki sorunlardan da söz etti.

Bunun üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel’e randevu verdi. Üç isim bu akşam Kılıçdaroğlu’yla CHP Genel Merkezi’nde buluşacak.

10 Aralık Hareketi'nde DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi'nin çağrısıyla 10 Aralık 2005'te İstanbul'da yapılan toplantıda CHP’ye alternatif yeni parti bir kurulması masaya yatırıldı. Toplantıya Erdal İnönü, Prof. İbrahim Kaboğlu, Prof. Burhan Şenatalar, Oğuz Kaan Salıcı ve Canan Kaftancıoğlu gibi isimler katıldı.