Haberler
Giriş Tarihi : 09-06-2021 16:38   Güncelleme : 09-06-2021 16:38

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Sahip Olduğun Tek Şey Sarayların, Paraların ve Kibrin

Erdoğan'ın “Neymiş; millet açmış. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin” sözlerine Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Sahip Olduğun Tek Şey Sarayların, Paraların ve Kibrin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısında kullandığı, "Şimdi bakıyorsunuz sözde siyasi parti genel başkanı olarak konuşanlara, neymiş? Millet açmış. Biz ne gerekiyorsa bütün imkânlarımızı seferber ederek yapıyoruz. Yapılandırmaysa bütün yapılandırmaları yapıyoruz. Nankörlük biliyorsunuz parayla değil, onlar yine nankörlüğe devam ediyor. Milletimizden gayet güzel teşekkürler alıyoruz, bunlar millet aç diyor. Aç olarak dolaşanları buyurun siz doyuruverin'' ifadelerine tepki gösterdi. 

Erdoğan'ı hedef alan Kılıçdaroğlu, "Yapıyoruz zaten. Pandemide CHP'li belediyeler yaklaşık 2 milyar 250 milyon TL destekle fakir fukaranın yanında oldu. Sen batırdın, biz koştuk. O kadar gönlün fakir ki; sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin" dedi.

Kılıçdaroğlu sözlerine, "AKP makul anne babalara, dürüst insanlara çağrımdır; artık bu düzene veda etme zamanınız gelmiştir. Vatanınıza karşı sorumluluğunuz budur" şeklinde devam etti.