Haberler
Giriş Tarihi : 09-03-2021 00:38   Güncelleme : 09-03-2021 00:38

Kilise Yine Geriden Geliyor: Papa, Erdoğan'a Telgraf Çekti

Katoliklerin ruhanî lideri, Irak ziyareti dönüşünde âdeti olduğu üzere hava sahasını kullandığı ülkelerin liderlerine birer telgraf çekti.

Kilise Yine Geriden Geliyor: Papa, Erdoğan'a Telgraf Çekti

Irak'tan ayrıldıktan sonra Türk hava sahasını kullanarak Roma'ya ulaşan Papa Franciscus, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çektiği telgrafta, şunları iletti:

"Irak'a Papa olarak yaptığım seyahatten Roma’ya dönerken Türk hava sahasına girdiğim şu esnada sizlere iyi dileklerimi sunuyor; Yüce Tanrı'dan size ve Türk halkına gani bereketler niyaz ediyorum."

Katoliklerin ruhanî lideri Papa, Irak ziyareti sırasında Şiilerin en büyük dinî mercisi Ali es-Sistani ile görüşmesi için "Bu inanç ve kefaret ziyaretini yapmayı ve kendini Tanrı'ya adamış, büyük ve bilge bir adamı görmeyi görev bildim. Sadece onu dinleyerek, bunu anlarsınız" dedi.  

Çin virüsü salgını sırasında Irak'ı ziyaret etmesinin doğru olup olmadığına ilişkin sorulara Papa, "Riskleri bilerek ve dua ettikten sonra bu kararı aldım." yanıtını verdi.  

Papa, bölgede bundan sonra Lübnan'a bir ziyaret için söz verdiğini, Suriye'yi ise ziyaret etmeyi düşünmediğini dile getirdi.