Haberler
Giriş Tarihi : 17-09-2021 11:46   Güncelleme : 17-09-2021 11:46

Kırklareli'nde Bir Esnaf Kılıçdaroğlu'na: Çay Falan Dağıtmıyorsanız Birer Dürbün Getirin, Hükümeti Yakından Göremiyoruz

CHP Genel Başkanı Kırklareli'nde esnafları ziyaret etti.

Kırklareli'nde Bir Esnaf Kılıçdaroğlu'na: Çay Falan Dağıtmıyorsanız Birer Dürbün Getirin, Hükümeti Yakından Göremiyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırklareli'nde birçok esnafı ziyaret ederek dertlerini dinledi.

Kılıçdaroğlu'nu "Kemal abi hoş geldiniz" diyerek karşılayan bir esnaf "Çok memnun olduk sizi gördük burada, inşallah başımızda görürüz her zaman" dedi. CHP liderinin "Ona millet karar verecek bizim ittifakımız var. İnşallah beraber Meral hanım ile" dediği esnaf "İnşallah Meral Hanım ile beraber, temennimiz, beklentimiz artık. Çünkü istiyoruz, halk olarak da istiyoruz" diye konuştu.

Kapatmalardan çok kötü etkilendiğini belirten esnafa Kılıçdaroğlu, "Hep beraber huzur içince yaşamak istiyoruz. Toplum çok gerildi. Adeta birbiriyle kavga eder noktaya taşındı, kutuplaştı. Bundan Türkiye’nin kurtulması lazım. Yani insanlar farklı düşünebilirler ama kavga etmelerinin bir mantığı yok ki Türkiye bir sürü sorunla karşılaştı. Bunları da aşmamız lazım. Aşarız, moralimizi bozmayalım. Türkiye büyük ve güçlü bir ülke ve hepsini aşacağız inşallah. Ve tabii sizin yaşamanız lazım çünkü esnaf orta direktir. Bu milletin orta direğidir" dedi ve kredi faizlerini sıfırlayacaklarını söyledi.

Hükümet Üyelerine Ulaşamıyoruz

Bir halıcı esnafını ziyaret eden Kılıçdaroğlu'ya dert yanan esnaf "Ekonomide milli mücadele veriyoruz yani bizim düşmanımıza dönüştü ekonomi. Yüzyıl önce verdiğimiz mücadeleyi bugün ekonomide vermek utandırıyor. Bir vatandaş olarak sizden beklentimiz yüksek. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi'ne güvenimiz tam. Daha doğrusu tek kapımız oldu. Lütfen böyle çay filan dağıtmıyorsanız bize birer tane dürbün getirin, hükümet yetkililerini yakından göremiyoruz. Bir derdimiz oluyor mesela işini yapması gereken insanlara ulaşamıyoruz. Ama Cumhuriyet Halk Partili bir vekilimizi gecenin bir buçuğunda geçenlerde aradım işimizi çözdü, Sayın Vecdi Gündoğdu. Ben CHP’li değilim canı gölünden geçen seçimde bundan sonraki seçimlerde söz verdim eşim de aileme de söyledim komple Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy vereceğiz" şeklinde konuştu.