Haberler
Giriş Tarihi : 30-03-2021 01:13   Güncelleme : 30-03-2021 01:35

Kokaini Şeker Gibi Çeken AKP'li Ayvatoğlu'na Şeker Gibi Ev Hapsi

AKP'de alelade bir büro personeli olmasına rağmen siyasî rant sayesinde paranın gözüne vuran şekerci Ayvatoğlu, bu sirkin madrabazları bütün hileleriyle açığa çıkmasın diye serbest bırakıldı.

Kokaini Şeker Gibi Çeken AKP'li Ayvatoğlu'na Şeker Gibi Ev Hapsi

Lüks aracında kokain kullandığı görüntülere ilişkin Savcılık sorgusunda “pudra şekeri” savunması yapan AKP Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu, ikinci kez gözaltına alınınca çark etti. Savcı, kokain kullandığını itiraf eden şekerci Ayvatoğlu ve diğer 5 şüpheliyi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti. Hâkim, diğer 5 şüpheliyi serbest bırakırken kokocu Ayvatoğlu hakkında ise konutu terk etmeme şartıyla adlî denetim kararına hükmetti.

Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, serbest bırakma kararına itiraz ederek karara ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Başsavcılığımız tarafından nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen ve sorguları yapılan şüpheliler Hamza Kürşat Ayvatoglu ile Ayhan Orhun hakkında ev hapsi, diğer şüpheliler hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve adlî kontrol tedbirine karar verilmiş olup Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından karara karşı derhal itiraz edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."