Haberler
Giriş Tarihi : 28-11-2020 16:17   Güncelleme : 28-11-2020 16:17

Kütahya'da Vizyon Projesi Olarak 70 Metrelik Vazo

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık'ın "vizyon projesi" olan ve Kütahya’nın "yeni simgelerinden" birisi olacağı belirtilen "Vazo Kule" için çalışmalara başlandı.

Kütahya'da Vizyon Projesi Olarak 70 Metrelik Vazo

MHP’li Kütahya Belediyesi’nin, 'Vizyon projesi' olan 70 metre yüksekliğindeki Vazo Kule’nin yalnızca mimari projesinin maliyetinin 310 bin TL olduğu açıklandı.

Proje kapsamında kesin projelerin hazırlanması işi için bir mimarlık şirketiyle sözleşme imzalayan belediyenin, vazonun şeklinin kesinleştirilmesinden sonra asıl iş için ihale açacağı belirtildi. Vazonun şeklinin belirlenmesi için ise belediyenin sitesinden oylama başlatıldı. 

Sitede, üç farklı vazo tasarımı, vatandaşların beğenisine sunulurken ankette birinci olan tasarımın inşası için hemen harekete geçileceği belirtildi. Ankette sunulan üç ayrı vazonun, 'Avan ve mimari uygulamaya dönük projeleri' için pazarlık yöntemiyle gerçekleştirilen ihalenin sözleşmesi 310 bin TL maliyet karşılığında 25 Eylül’de imzalandı.

Kütahya Çiniciler Çarşısı’na yapılacak Vazo Kule’nin yüksekliğinin 70 metre, toplam alanı ise 22 bin metrekare olacak. Vazo Kule’nin dış cephesi Kütahya çinisi ile kaplanacak. Kulede açık ve kapalı kafeler, sosyal alanlar, doğal rekreasyon alanları ve çok amaçlı salonlar bulunacak.

Anketin bulunduğu sayfada şu ifadeler yer alıyor:

"Değerli Hemşehrilerim, 

Kütahya'mızın Vizyon Projelerinden olan "Vazo Kule" projemiz söz verdiğimiz gibi sizlerin görüş, öneri ve katkılarıyla şekillenmeye devam etmektedir. Bu kapsamda aşağıda sunulan, 10 gün sürecek olan anketimize katılımınızı önemsiyor, görüş, öneri ve katkılarınızı beklemeye devam ediyoruz. 

Prof. Dr. Alim IŞIK 

Kütahya Belediyesi Başkanı"