Haberler
Giriş Tarihi : 17-10-2020 18:45   Güncelleme : 17-10-2020 18:45

Lösemiyi Yenen Genç Hemşire Çin Virüsü Sebebiyle Hayatını Kaybetti

Batman'da görev yaparken koronavirüse yakalanarak hayatını kaybeden hemşire Yasemin Çolak'ın daha önce de lösemi tedavisi gördüğü ve hastalığı atlattığı öğrenildi.

Lösemiyi Yenen Genç Hemşire Çin Virüsü Sebebiyle Hayatını Kaybetti

Batman'da bir Aile Sağlığı Merkezi'nde görev yaparken Çin virüsüne yakalan ve 15 günlük hayat mücadelesini kaybeden 28 yaşındaki hemşire Yasemin Çolak'ın daha önce lösemiyi yendiği öğrenildi.

Bir süredir savaştığı lösemiyi atlatan ve Batman'ın Sason ilçesinde 3 yıldır Sason Aile Sağlığı Merkezi'nde çalışan 28 yaşındaki Yasemin Çolak, 15 gün önce yakalandığı koronavirüs nedeniyle Ankara'da tedavi görüyordu. Hastalığa karşı verdiği mücadeleyi kaybeden genç hemşire dün gece yaşamını yitirdi.

Genç hemşirenin yaşamını yitirmesi sonrasında açıklama yapan Batman Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, "Sason halkına yıllarca hizmet verip, herkesin gönlünde yer eden, lösemi hastalığı tedavisini şifayla bitiren hemşire kardeşimiz Yasemin Çolak'ı ne yazık ki Kovid-19 enfeksiyonu nedeniyle kaybettik. Eşine, çocuklarına ve tüm sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin" ifadelerini kullandı.