Haberler
Giriş Tarihi : 22-10-2020 20:46   Güncelleme : 22-10-2020 20:46

Lütfü Türkkan Ümit Özdağ'ın İfadelerini Operasyon Olarak Nitelendirdi

Lütfü Türkkan, Ümit Özdağ'ın Buğra Kavuncu hakkındaki ifadelerini operasyon olarak değerlendirdi.

Lütfü Türkkan Ümit Özdağ'ın İfadelerini Operasyon Olarak Nitelendirdi

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki ifadelerini operasyon olarak değerlendirdi.

Türkkan, şöyle konuştu:"Ümit Özdağ'ın kongreden sonra bu çıkışı tabii ki, manidar. Özdağ, İstanbul İl Başkanı’nın dayısından bahsetti. İnsanların dayıları ile bu hayat içerisindeki ilişkileri zayıf; ama ben inanıyorum ki, Buğra Kavuncu dayısı ile ne kadar görüşüyorsa bir fazla Ümit Bey görüşmüştür, Ümit Bey’in arkadaşı. Ümit Özdağ, volümü yükseltti. Ümit Özdağ’ın kongreden sonra bu çıkışı tabii ki, manidar. Bunlar duygusal tepkilerin üstüne çıkmış ama kendi içimizde bunu çözeriz. İddia ediyorum bu bir operasyon. Bu operasyondan 6 ay evvelinden haberimiz de var. Bu sadece Türkiye’nin içinden yürütülen bir operasyon da olmayabilir."

Partideki geleceği tartışılan Özdağ'ın disipline sevkedilmesi yönelik olarak Türkkan , “Bir kişinin disipline sevk edilmek istenmesinin önünde engel yok, bu istenebilir, benim için de istenebilir, bunu parti kurulları değerlendirir ama biz demokrasinin iliklerine kadar işletildiği bir partiyiz. Bu, bizim geçmişte demokrasi mücadelesi vererek bir parti kurduğumuzdan kaynaklanıyor” ifadelerini kullandı.