Haberler
Giriş Tarihi : 01-09-2021 18:33   Güncelleme : 01-09-2021 18:50

Lütfü Türkkan'dan Dikkat Çekici Açıklamalar

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi.

Lütfü Türkkan'dan Dikkat Çekici Açıklamalar

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, ABD ve NATO güçlerinin Afganistan'dan çekildiğini hatırlatarak "Bizdeki yolcu garantili havalimanları gibi, Kabil Havalimanı uyuşturucu garantili bir havalimanı... Havalimanı’nın Taliban’ın elinde kullanım amacı zaten belli. Amaç turizm ya da ihracat değil. Amaç uyuşturucu. Durum ortadayken, böyle bir havaalanının kullanılması ve işletilmesi başka sorunları da beraberinde getirir" sözleriyle AKP'nin Kabil Havalimanı konusundaki girişimlerini eleştirdi.

Aynı Gayreti Venezuela'dan Gelen Peynir Gemilerinde de Göstermişlerdi

AKP'nin Kabil Havalimanı konusundaki girişimlerini eleştiren Türkkan, "Aynı gayreti Venezuela’dan gelen peynir gemileri ve Afrin’den gelen ithal ürünler için de göstermişlerdi. İktidara diyorum ki; siz daha Kütahya’daki Zafer Havalimanı’nı planlamaktan ve işletmekten acizsiniz, Kabil Havalimanı neden iştahınızı kabartıyor? Bu kadar ısrarın makul bir sebebini açıklayan olur mu? AK Parti’nin bu konuda karanlık sicili ortadayken Türkiye’yi böyle kirli bir ticaretin hamisi yapmak, hem ülkemize, hem de iktidar mensuplarının başına ileride büyük işler açacaktır" diye konuştu.

Temiz İnternet İstiyorsanız İletişim Başkanlığı'nı Kapatın

Sosyal medyaya sansür düzenlemesini eleştiren Türkkan, "Adım adım özgürlüklerin sonuna yaklaştığımız bir Türkiye mi inşa etmeye çalışıyorsunuz? Paralı trollerinizden mi sıkıldınız? Yoksa gerçeklerin sesini kısıp, interneti trollerinize mi teslim edeceksiniz? Pakete, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nı lağveden bir madde ekleyin, size inanalım. Temiz bir internet, temiz bir sosyal medya istiyorsanız, internetin müsilajı, Goebbels’i bile mezarında ters döndüren trollerin efendisi İletişim Başkanlığı’nı kapatın da görelim.

Birbirinin aynı 9 tweet gösteriyorum. İletişim başkanlığı bir algı operasyonu yapıyor. Sonra trollerin beş maaşlı efendisi yazıyor, 'Manavgat’ta 5 traktör yandı, yerine beş tane traktör geldi Allah Bakanlarımdan razı olsun.' Siz bu yeni sosyal medya düzenlemesinin bu iğrenç oyuna son vereceğine inanıyor musunuz?" ifadelerini kullandı.

Sansür Düzenlemesi Bu Ucube Sistemin Bardağı Taşıran Son Damlası

AKP'nin Meclis'ten geçirmeye hazırlandığı sosyal medyaya sansür düzenlemesini eleştren Türkkan, "Örnek verdikleri Almanya’daki sistem böyle kısıtlayıcı bir yapının üzerine oturtulmamış. Almanya’da bugüne kadar ne Twitter, ne YouTube, ne Wikipedia ne Oda TV gibi haber sitelerine erişim engellendi. Türkiye’de demokratik kurumlar ve hukuk devleti kuralları işlemiyor. Almanya’da böyle bir şey mümkün mü? Bu, diktatörlüğe bir adım daha yaklaşmak demek değilse nedir? Getirmek istedikleri yeni sosyal medya düzenlemesi otoriterliği de aşarak, totaliterliğe doğru adım atan bu ucube sistemin bardağı taşıran son damlasıdır" dedi.

AKP'nin Oyu Yüzde 29'lara Düştü

AKP'nin oylarının yüzde 29'lara kadar düştüğünün anketlerde görüldüğünü belirten Türkkan, "İlk seçimde Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanlığı’nı kaybediyor. AK Parti ve MHP ne yapsa olmuyor; doluya koyuyorlar almıyor, boşa koyuyorlar dolmuyor. Cumhur İttifakı; oylarındaki erimeyi gördükçe, siyasete şekil vermeye ve iktidarda kalmak için çırpınmaya devam ediyor. O yüzden oyları daha fazla erimeden erken seçime gitmek istiyorlar" diye konuştu.

2022 Seçimsiz Geçmeyecek, Ne Yaparsanız Yapın İlk Seçimde Gideceksiniz

"Seçim kanununu 1 Ekim’de Meclis açıldığı anda getirmek için yoğun çaba içerisindeler. Ne yapıp, ne edip bu yasayı ekim ayında çıkarma peşindeler. Çünkü seçim yasalarında yapılan değişiklikler bir yıl içinde gerçekleşen seçimlerde uygulanamıyor. Eğer seçim kanunu ekim ayında çıkarsa, 2022 Kasım ayından itibaren yapılacak seçimde bu kanuna yaslanmak istiyorlar" diyen Türkkan "2022 yılı seçimsiz geçmeyecek. Ne yaparsanız yapın. İster barajı kaldırın, ister barajı yüzde 10’da bırakın. İlk seçimde gideceksiniz. İstediğiniz kadar Millet İttifakı’nın oyları üzerinden hesap yapın. İsterseniz üçüncü ittifak hayalleri kurun. İktidar ve ortağına sesleniyorum; Seçim kanunuyla istediğiniz kadar oynayın. ANAP örneğinde olduğu gibi seçim sistemini çıkarları için değiştirmek ava giderken avlanmaktan başka bir şey değil" ifadelerini kullandı.