Haberler
Giriş Tarihi : 08-04-2021 10:58   Güncelleme : 08-04-2021 10:58

Marmaris'te Jiletli Bahçe Telleri Yasaklandı

Marmaris Belediye Meclisi, ilçede jiletli bahçe teli kullanımını yasaklayan karara imza attı.

Marmaris'te Jiletli Bahçe Telleri Yasaklandı

Marmaris Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Mehmet Oktay başkanlığında gerçekleşen toplantıda bir yıl görev yapacak Meclis 1. ve 2. Başkan vekilleri, Meclis Katipliği, encümen, bütçe ve imar komisyonları üyelerinin seçildiği oturumda belediyenin 2020 yılı faaliyet raporu görüşüldü.

Yapılan seçimlerde Meclis 1. Başkan vekilliğine Ethem Sayar, 2. Başkan vekilliğine Hüseyin Bulut seçildi. Divan Katipliğine Burak Demirtaş ile Zülal Akyüz, 1 yıl görev yapacak encümen üyeliğine ise Selçuk Evci ve Cengiz Kaya seçildi. İmar komisyonu üye sayısı 4 olarak belirlenirken, İmar Komisyonu üyeliğine oy birliği ile Hüseyin Bulut, Fehmi Selçuk Evci, Burak Demirtaş ve Süleyman Eroğlu seçildi. Plan ve Bütçe komisyonu üyeleri de Zülal Akyüz, Aylün Yüksel, Ali Aygün ve Mustafa Gökmen olarak belirlendi. Kültür, Sanat ve Turizm Komisyonu üyeleriyse Ali Kırlı, Zülal Akyüz, İhsan Öztürk ve Ceyhan Eroğlu oldu.

Faaliyet raporu görüşülmesi sırasında Başkan Oktay, koltuğunu Marmaris Belediyesi 2. Başkanvekili Hüseyin Bulut’a bıraktı. Meclis üyelerine Marmaris Belediyesi’nin misyon, vizyon ve hedeflerine ilişkin bilgi verilmesinin ardından Belediye Meclisi'nde yapılan oylamada, Marmaris Belediyesi'nin 2020 yılı Faaliyet Raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

Çocuk ve Hayvanlara Zarar Veriyor

Toplantının son maddesinde çocuk ve hayvan yaralanmalarına neden olabilecek jiletli tellerin kullanımının yasaklanması görüşüldü. Konuyla ilgili sunulan önergeye teşekkür eden Başkan Oktay, “Çocuklar ve tabi ki can dostlarımız hayvanlar konusunda hepimiz çok hassasız. Bu nedenle önergenize çok olumlu yaklaşıyoruz” dedi. Oy birliğiyle kabul edilen maddeye ile Marmaris ilçe sınırlarında jiletli bahçe teli kullanımı yasaklandı.