Haberler
Giriş Tarihi : 14-07-2021 13:03   Güncelleme : 14-07-2021 13:03

Meral Akşener'den Erdoğan'a: İktidar Teslim Edilmez Devredilir

Meral Akşener, Erdoğan'ın "Memleketi bunlara teslim edemeyiz" sözlerine ''Bak Sayın Erdoğan, iktidar teslim edilmez, devredilir" diyerek yanıt verdi.

Meral Akşener'den Erdoğan'a: İktidar Teslim Edilmez Devredilir

Partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Memleketi bunlara teslim edemeyiz" sözlerine tepki gösterdi.

Erdoğan'ın devleti teslim alınabilen bir şey sandığının altını çizen Akşener, ''Kendisi yine çıktığı bir kürsüde dedi ki; memleketi bunlara teslim edemeyiz. Beş kere dinledim, acaba yanlış mı duydum diye. Devleti teslim aldığını sanıyor biliyor musunuz? Sayın Erdoğan devleti teslim aldığını sanıyor, seçim kaybedince de teslim edeceğini düşünüyor. Bak Sayın Erdoğan, iktidar teslim edilmez, devredilir. Millet sandıkta kararını ortaya koyar, o karara göre iktidar devredilir'' dedi.

Göç Yolları Haritası Çıkaracağız 

Göç yollarının haritalarının çıkarılacağını belirten Akşener, ''Kamusal güvenliğini sağlayacağız. Kiralama giderlerini üretimlerine göre puanlama sistemiyle karşılayacağız. Oba, nüfus ve sürü kriterlerine göre veteriner hekim, teknisyen gibi konularda mobil hizmet ünitelerini kuracağız'' şeklinde konuştu.

Yaylalar Yörüklerimizindir 

 

Akşener'in Erdoğan'ın sözlerine işaret ederek yaptığı açıklamalar şu şekilde:

''Yaylalar konar göçerlerimizindir, yörüklerimizindir, Türkmenlerimizindir, keçilerindir, koyunlarındır. Senin işi bu kadim kültürü öldürmek değil, yaşatmaktı. Sen onlara sırtını dönmüş olsan da, Toroslarda tüten dumanın sönmemesi için biz gerekeni yapacağız.

Yaklaşık 25 milyon vatandaşımız, Kurban eti dışında et tüketemiyor. Yaptığımız gezilerde vatandaşlara ayda kaç kilo et alıyorsunuz diye sorduğumda önce sağlam bir kızıyorlar bana, sonra aldığım cevap 'Kurbandan kurbana' oluyor.

Sayın Erdoğan, Rizelilik kürsülerden üfürmekle olmaz, Rizelilik Karadenizli fındık üreticisini yabancı şirketlere ezdirmeyerek olur. Eğer her fırsatta söylediğin gibi gerçekten Karadeniz uşağıysan, bu sefer yabancı lobilerin elemanlarını bu işten uzak tut.

Çay bahçesinde sohbet ettiğim bir kardeşim diyor ki 'Türkiye uçuyordu, kaçıyordu, aşıyordu. Uçan Türkiye'ye ne oldu?' biri bize anlatsın. Sayın Erdoğan, o biri ben değilim. Sensin, sen. Uçan Türkiye'ye ne oldu, anlat.''

Bu İki Konuya Aşırı Derecede Dikkat Etmenizi İstiyorum

AKP'nin TBMM'ye sunduğu torba teklifte bazı OHAL yetkilerinin üç yıl daha uzatılmasını sağlayacak düzenlemenin bulunduğunu hatırlatan Akşener, ''Ayrıca bir şey daha kondu. Onu da çok vahim bulduğumuzu ifade etmek isterim. O da kayyum atanmış şirketler var ya. TMSF bunları uygun şartlar bulup sattığında bu şirketler hem işlemeye devam ediyor, o sattıkları geliri parayı da TMSF irat kaydediyor. Eğer o madde olduğu geçtiği taktirde TMSF'nin bu şirketleri satma görevi ortadan kalkıyor. Yağma Hasan'ın böreği gibi bu şirketler ortadan kalkıncaya kadar içinde ne var ne yok ağalar, beyler, ağabeyler yiyip içip ne olacaksa sıfıra indirinceye kadar kalacak. Bu iki konuya aşırı derecede dikkat etmenizi istiyorum'' ifadelerini kullandı.