Haberler
Giriş Tarihi : 01-03-2021 16:14   Güncelleme : 01-03-2021 16:14

Mersin'de Balıkçı Teknesi Battı: 2 Ölü

Mersin'in Silifke ilçesinde gölde alabora olan teknedeki 3 kişiden 2'si öldü.

Mersin'de Balıkçı Teknesi Battı: 2 Ölü

Mersin'in Silifke ilçesi Arkum Mahallesi'nde 3 kişi gece saatlerinde balık tutmaya çıktı. Teknenin alabora olması sonucu 3 kişi göle düştü. Teknede bulunan H.G, kendi imkanlarıyla karaya çıktı.

Haber verilmesi üzerine bölgeye gelen sahil güvenlik ve AFAD ekiplerinin başlattığı arama çalışması sonucu Kadir Dağdelen ve Coşkun Yılmaz'ın cansız bedenleri gölde bulundu.

Dağdelen ve Yılmaz'ın cenazeleri Silifke Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Hastanedeki işlemleri tamamlanan cenazeler, otopsi için Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderildi.

Alabora olan tekneden kurtulan H.G'nin ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Görgü tanığı Afgan Abdülrahman Dil Muhammed, "Saat 22.30 sıralarında 3 kişi gölde balık tutuyordu. Bir süre sonra suda çırpınma seslerini duyunca evden dışarı çıktım. Tekneye tutunmaya çalışan bir kişiyi sudan dışarı çıkardım. Onu kurtardıktan sonra suda çırpınan diğer 2 kişiyi göremedim, batmaya başlamışlardı. Olayın ardından jandarmaya haber verdim. Ekipler gelip diğer 2 kişiyi sudan çıkardı. Onlar hayatını kaybetmişti." diyerek olay anını anlattı.