Haberler
Giriş Tarihi : 05-02-2021 15:47   Güncelleme : 05-02-2021 15:47

Mersin'in Ardından Konya'da da Aşılar Kayboldu

Konya'da Covid-19 aşıları kayboldu.

Mersin'in Ardından Konya'da da Aşılar Kayboldu

Konya'da Taşkent Devlet Hastanesi'ne getirilen Covid-19 aşıları, daha iyi muhafaza edilmesi için aynı binanın alt katındaki Aile Sağlık Merkezi dolaplarına konuldu. Kilitli dolapta 19 Ocak'ta yapılan kontrolde, Covid-19 aşılarından 2'sinin olmadığı fark edildi. 

Olayın ardından hastane yönetimi ve sorumlu doktor Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. İl Sağlık Müdürlüğü de aşıların kaybolmasıyla ilgili idari soruşturma başlattı. 

Mersin Tabip Odası Sorumlulara Çağrı Yaptı

Mersin Tabip Odasının yaptığı açıklamada, aşı uygulamaları sırasında öncelikli grupta yer almayan ve yaş olarak da henüz sırası gelmeyen siyasilerin herkesten önce aşılarını yaptırma örneklerinin bol yaşandığı hatırlatılarak aşı kayıplarının ciddi kuşku uyandırdığını belirtti, Sağlık Bakanlığını ve Sağlık Müdürlüklerini konuyu ciddiyetle ele almaya çağırdı.

Covid-19 Aşısı Dışında Aşılar da Kayboldu

Covid- 19 aşılarının kaybolmasının ardından Aile Sağlık Merkezinde yapılan araştırma sonucu diğer dolaplardaki Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı, kızamık, verem, tetanos, hepatit B ve A ile çocuk aşıları dahil 33 aşının daha kayıp olduğu anlaşıldı.