Haberler
Giriş Tarihi : 19-03-2021 11:31   Güncelleme : 19-03-2021 11:31

Mesut Yar, Öldürülen Avukatla İlgili İfadeleri İçin Özür Diledi

NTV ve Star TV’de sabah haberlerini sunan Mesut Yar, haciz işlemi için gittiği evde öldürülen avukat Ersin Arslan'ın haberini sunarken kullandığı cümleler için özür diledi.

Mesut Yar, Öldürülen Avukatla İlgili İfadeleri İçin Özür Diledi

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde icra için gittiği evde ev sahibi tarafından silahla vurularak yaralanan avukat Ersin Arslan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Hayatını kaybeden avukat ile ilgili haber sunan NTV ve Star Tv haber spikeri Mesut Yar, avukat Ersin Arslan hakkındaki haberin sunumu için özür diledi.

Mesut Yar, haberin sunumu sırasında kullandığı, "Bazı haciz avukatlarının standart vatandaşa o kadar korkutucu laflar edip, tir tir titrettiğine o kadar tanıklık ettim ki; kim iyi kim kötü ayrımını ancak Allah'ın adaleti yapabiliyor. Neyse. Bu çok sevgili kardeşimiz çok genç, hastanede hayatını kaybetti maalesef" ifadeleri için özür dileyerek “Merhum bir hukukçu babanın oğlu olarak; görev şehidi avukat kardeşimiz Ersin Arslan’ın canice katledilmesini aktarırken kullandığım bazı kelimeler hukuk camiasında yanlış anlaşılmaya neden olmuş ve üzüntü yaratmıştır” ifadelerini kullanan Yar, “Tüm camiadan ama / fakat şerhini koymadan tekraren özür dilerim” dedi.