Haberler
Giriş Tarihi : 08-02-2021 20:00   Güncelleme : 08-02-2021 20:00

Meteoroloji'den Uyarı: İstanbul'a Günlerce Kar Yağabilir

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıklamasına göre, İstanbul önümüzdeki cumadan itibaren kar yağışının etkisi altına girecek.

Meteoroloji'den Uyarı: İstanbul'a Günlerce Kar Yağabilir

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün haftalık hava durumu tahminlerine göre hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Türkiye genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde çıktı ve birçok ilde parçalı bulutlu bir hava gözleniyor. Tahminlere göre hafta ortasında yağışlar yurdu etkilemeye başlayacak ancak sıcaklıklar cuma gününe kadar düşmeyecek.

Küresel tahmin sistemlerine göre 12 Şubat Cuma günü yurt yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. Hava hızla soğuyacak, yurdun önemli kısmını kar etkileyecek ve soğuklar şubat ayının sonlarına kadar yurdu terk etmeyecek.

Gelecek cuma günü yurdu etkilemesi beklenen soğuk hava sistemi İstanbul’u da etkileyecek. Küresel tahmin sistemlerinin son verilerine göre İstanbul önümüzdeki cumadan itibaren kar yağışının etkisi altına girecek ve yaklaşık 7 gün boyunca kar yağışı aralıklarla sürecek. Soğuklar şubat sonuna kadar İstanbul’u terk etmeyecek.