Haberler
Giriş Tarihi : 18-06-2021 15:29   Güncelleme : 18-06-2021 15:40

MHP’nin Milletvekili Adayı Nitelikli Dolandırıcılıktan Tutuklandı

Van Erciş’te MHP’nin 27’nci Dönem Van Milletvekili Adayı Şahin Yağar'ın da aralarında bulunduğu 14 kişi nitelikli dolandırıcılıktan tutuklandı.

MHP’nin Milletvekili Adayı Nitelikli Dolandırıcılıktan Tutuklandı

Koronavirüs pandemisi süresince geliri azalan çalışanların mağduriyetini gidermek amacıyla verilen Nakdi Ücret Desteği'ni ihtiyaç sahipleri yerine paravan şirketler üzerinden sigortalı gösterdikleri kişilere yönlendiren şebekeye yönelik operasyonlarda 31 kişi gözaltına alındı. 

Erciş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 'nitelikli dolandırıcılık' suçlaması yöneltilen 30 kişiden 14’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.  

Kamu Zararına Sebep Olan 14 Kişi Tutuklandı

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Nakdi Ücret Desteği ödemelerinden faydalandırdıkları yaklaşık 2 bin 600 kişiye şu ana kadar tespit edilen yaklaşık 10 milyon TL haksız ödeme yapılmasına ve kamunun zarara uğratılmasına sebep olan, ayrıca yapılan bu ödemenin büyük bir kısmını sigortalı gösterdikleri kişilerden talep ederek aldıklarına dair tespitler bulunan aralarında şirket yöneticileri ve yetkilileri ile kamu görevlilerinin de bulunduğu toplam 34 şüphelinin yakalanması ve suç unsurlarının ele geçirilmesine yönelik olarak ilimiz merkezli 4 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 31 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. 17 Haziran 2021 günü işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen 2 şüpheli savcılıkça serbest bırakılmış, 15 şüpheli mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, 14 şüpheli ise tutuklanmıştır” denildi.

Tutuklanan 14 kişiden birisinin MHP’nin 27'nci dönem Van Milletvekilli Adayı Şahin Yağar olduğu ortaya çıktı.