Haberler
Giriş Tarihi : 01-06-2021 09:04   Güncelleme : 01-06-2021 09:04

MHP'nin Yolsuzluklarını Ortaya Çıkardığı İçin Evine Baskın Yapılan Gazeteci Mesleği Bıraktı

MHP'li belediyenin yolsuzluklarını ortaya çıkardığı için evine 3 kez baskın yapılan Hasan Tolga Balcılar, ailesine aynı günleri tekrar yaşatmamak için mesleği bıraktığını açıkladı.

MHP'nin Yolsuzluklarını Ortaya Çıkardığı İçin Evine Baskın Yapılan Gazeteci Mesleği Bıraktı

MHP’li Osmaniye Belediyesi'nde yapılan usulsüzlüklerle ilgili haberler yaptığı için evine 3 kez baskın yapılan muhabir Hasan Tolga Balcılar, meslektaşlarının sorularını yanıtladı. Hakkında hiçbir karar olmadığı halde evine baskın yapılan ve ters kelepçe takılan Balcılar, ''Ters kelepçe yaptılar, eşime silah doğrulttular. Mesleği bırakıyorum aileme bunları yaşatamam artık” diyerek mesleği bıraktığını açıkladı. 

İnsanları Uyutup Servetlerine Konuyorlar

Osmaniye'de usulsüz işlerin sürekli gerçekleştiğini söyleyen Balcılar, "Mesleği bırakıyorum, bundan sonra devam etmeyeceğim. Ortada bir sorun var diyoruz ‘niye sorun çıkartıyorsun’ diye devlet bana soruyor. Sorun ne diye sormuyor, sorunu neden çıkartıyorsun, arkanda kim var, neye hizmet ediyorsun, amacın ne gibi sorular soruyor devlet. Böyle bir şey var de bana varsa peşine düşeyim de devlet olarak bana. Ben bu şehirde doğmuş bir insanım, bugüne kadar kimseye en ufak bir yanlışımız olmadı ama anlamak istemiyorlar çünkü dönen paranın ve dönen işlerin haddi hesabı yok Osmaniye'de. Devlet Bahçeli'nin haberi var diyorlar yalan söylüyorlar. Hiçbir şeyden haberi yok, gerçekleri yansıtmıyorlar. İnsanları uyutup, servetlerine servet katıyorlar. Dün bisikletle belediyeye giden kişinin bugün milyon dolarlık servetleri var ve bununla ilgili haber yaptığımız zaman bizi suçluyorlar. Dava açın diyorum varsa bir iftiramız, araştırılsın haksızsam her şeye razıyım" ifadelerini kullandı.

Osmaniye'de Konuşturmazlar Bizleri 

Daha önce haberlerini yayımlamaması için kendisine rüşvet teklif edildiğini ve rüşvet yöntemiyle onlarca gazetecinin susturulduğunu söyleyen Balcılar, "3 kez evim basıldı yaptığım haber yüzünden. Bugüne kadar karakol yüzü görmemiş eşimin hali ortada. 2.5 yaşında kızım var benim. Devlet, beni koruması gerekirken devlet eliyle emniyet müdürünün yaptırıyor olması çok acı. Emniyet müdürünün aldığı talimatı polisler itiraf ettiler, bende kaydı da var. Büyükşehirde bazı işler çok kolay ama küçük şehirlerde ve Osmaniye gibi bir şehirde konuşturmazlar bizleri. Her şeyin üstünü kapatıp geçiyorlar. Ben daha fazla çözüm bulamıyorum. Bir tek vatan hainliğimiz kaldı onu da tutturamıyorlar yoksa onu da söyleyecekler. Osmaniye’de bize kimse sahip de çıkmadı” diyerek olayı araştırmak yerine üstünü kapatan yetkililere isyan etti.