Haberler
Giriş Tarihi : 02-10-2021 10:12   Güncelleme : 02-10-2021 10:28

Müjdat Gezen: Bunlar Mehter Marşı İle Gidecek, Biz İzmir Marşı İle Geleceğiz

Müjdat Gezen, tecrübeli gazeteci Uğur Dündar'ın sunduğu 'Demokrasi Arenası' programına konuk oldu.

Müjdat Gezen: Bunlar Mehter Marşı İle Gidecek, Biz İzmir Marşı İle Geleceğiz

TELE 1 ekranlarında yayınlanan, Uğur Dündar'ın sunduğu 'Demokrasi Arenası' programının bu haftaki konuğu ünlü oyuncu Müjdat Gezen oldu. Sanat hayatının 61. yılını kutlayan Gezen'in meslek anıları anlattığı programda, dün basına yansıyan polis memuru Nagihan Ekiz'in intihar haberi gündeme geldi.


Dündar, Mersin'de AK Parti Mezitli ilçe binasında rahatsızlanan arkadaşının yerine görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz'in gördüğü baskı sonucu intihar ettiği haberi karşısında etkilendiğini söyleyerek, "65 yıl önce 'sürün bu polisi' diyen zihniyette 65 yıl sonra hiçbir değişiklik yok. 'Sürün bu polisi' söylemi bugün de geçerli. O nedenle intihar eden edene emniyet teşkilatında ve bunlar açıklanmıyor. Bu kadar da sahipsiz bu polis teşkilatı. Çok acıdım bu polis memuru kardeşimizin ölümüne" dedi.


Gezen ise Dündar'a, "Bugün yarın öyle bir şey olacak ki, Mustafa Kemal hep doğruyu söylemiştir. 'Geldikleri gibi giderler, bunlar da Mehter Marşı ile gidecek, biz de İzmir Marşı ile gezeriz inşallah" yanıtını verdi.