Haberler
Giriş Tarihi : 25-03-2021 16:51   Güncelleme : 25-03-2021 16:51

Mustafa Sandal, Defne Samyeli'ye Hakaretten Yargılandığı Davadan Beraat Etti

Mustafa Sandal, Defne Samyeli'ye hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davadan beraat etti.

Mustafa Sandal, Defne Samyeli'ye Hakaretten Yargılandığı Davadan Beraat Etti

"Beni Ağlatma" adlı kitapta ilişki yaşadıklarını iddia ettiği gerekçesiyle Defne Samyeli tarafından şikayet edilen şarkıcı Mustafa Sandal'ın "hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada mahkeme kararını verdi.

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, sanık Mustafa Sandal ve şikayetçi Defne Samyeli katılmadı. Tarafları avukatları temsil etti.Savcı, Mustafa Sandal hakkında beraat talebinde bulunduğu mütalaasını yineledi.

Mahkemede söz alan Defne Samyeli'nin avukatı Ömer Eldem, "Sanık olmayan bir ilişkiyi yaşamış gibi kitapta göstermiştir. Bir ifadenin tahkir edici olup olmadığı, onur ve saygınlığı rencide edici boyutta olup olmadığı, kişinin toplumda içindeki yerine göre değişmektedir. Müvekkilim sanatçı olup tüm toplum tarafından tanınan bir kişidir.  Özel hayatına yapılan yakıştırma müvekkilimin şeref ve saygınlığına açıkça zarar vermiştir. Sanık basına verdiği röportajlarda muvekkilimi onore etmek için böyle bir şey yazdığını belirtmişse de böyle ifadeyle bir kadının nasıl onore olacağını takdire bırakıyoruz. Cezalandırılmasını talep ediyorum" şeklinde konuştu.

Mustafa Sandal'ın avukatı Aydın Kurban ise, "Şikâyetçinin beyanlarına itiraz ediyoruz. Şikayetçi vekili, dilekçesinde adeta müşteki ile müvekkilimizin hiç tanışmamış, hiç görüşmemişler gibi bir durum yaratmaya çalışılmaktadır. Şu an dosyaya sunduğumuz o yıllara ait fotoğrafdan anlaşılacağı gibi sanık ile müştekinin bir araya geldikleri samimi bir ortam içinde bulundukları net bir  şekilde görülmektedir. Gördüğünüz gibi bir aradalar başka sanatçılarla. Suçun unsurları oluşmamıştır. Zorlama yoluyla hakaret suçuna sokulmaya çalışılmaktadır. Beraatini talep ediyorum" diyerek 90'lı yıllarda Defne Samyeli ve Mustafa Sandal'ın bir arada olduğu bir fotoğrafı hakime delil olarak sundu.

Söz konusu fotoğraf üzerine söz alan Samyeli'nin avukatı, "26 yıllık arkadaş oldukları zaten biz söylüyoruz" şeklinde müvekkilini savundu.

Mahkeme, kararını açıklayarak Mustafa Sandal'ın üzerine atılı "hakaret" suçundan yüklenen fiilin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması nedeniyle beraatine hükmetti.