Haberler
Giriş Tarihi : 12-03-2021 11:23   Güncelleme : 12-03-2021 11:23

Nihat Hatipoğlu Kendini 4 Fakülteye Dekan Olarak Atadı

Nihat Hatipoğlu, rektörü olduğu Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde Tıp, Güzel Sanatlar ve Mimarlık, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler ile İslami İlimler fakültelerine kendisini dekan olarak atadı.

Nihat Hatipoğlu Kendini 4 Fakülteye Dekan Olarak Atadı

Televizyonlarda yaptığı dini programlardan aldığı ücretlerle ara ara gündeme gelen Nihat Hatipoğlu, rektörü olduğu üniversete kendisini 4 fakülteye dekan olarak atadı.

Hatipoğlu, kendisini Tıp, Güzel Sanatlar ve Mimarlık, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler ile İslami İlimler fakültelerine dekan olarak atadı.

Toplam 8 fakültenin bulunduğu ve 2018 yılında kurulan üniversitede, diğer dört dekanlığı da yalnızca iki isim yürütüyor. Diş Hekimliği ile Sağlık Bilimleri fakültelerinin dekanlığını Prof. Dr. Zeynep Güngörmüş, Hukuk ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültelerinin dekanlığını ise Prof. Dr. Osman Bilgin yapıyor. Rektör ile 8 fakültenin dekanlarının yer aldığı 9 kişilik yönetim kurulunda yalnızca 3 isim bulunuyor.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki kadrolarla ilgili öne çıkan diğer detaylar ise şu şekilde:

Tıp Fakültesi’nde 8 öğretim üyesi bulunuyor. Ancak bu öğretim üyeleri arasında profesör, doçent ya da yardımcı doçent yok ve tamamı doktor unvanına sahip.

İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde ise üniversitenin internet sitesinde belirtilene göre öğretim üyesi bulunmazken, YÖK Akademik’e göre yalnızca bir öğretim üyesi var. Söz konusu öğretim üyesinin, Gaziantep Üniversitesi’nde görevlendirildiği bildiriliyor.

İslami İlimler Fakültesi’nde görev yapan öğretim üyeleri arasında profesör, doçent ya da yardımcı doçent bulunmuyor.

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde, dekanlık görevini yürüten Güngörmüş dışında profesör yok.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde, dekanlık görevini yürüten Bilgin dışında profesör bulunmuyor.

Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’nde ise hiç öğretim üyesi bulunmuyor. Aynı zamanda buu fakültelerin, öğrenci kabulüne başlamadığı biliniyor.