Haberler
Giriş Tarihi : 14-06-2021 10:53   Güncelleme : 14-06-2021 11:12

Otele Tankla, Plaja Helikopterle...

Marmaris'te halk plajına helikopterle inen kişinin AKP döneminde devletten aldığı ihalelerle zengin olan iş adamı Ceyhan Saldanlı olduğu ortaya çıktı.

Otele Tankla, Plaja Helikopterle...

Muğla Marmaris'te halk plajına helikopterle inen kişinin Ceyhan Saldanlı olduğu ve Saldanlı'ya ait Bereket Enerji adına kayıtlı olan helikopterin bazı yolcuları "yemeğe" getirmek amacıyla plaja indirildiği ortaya çıktı.

Otele karadan ve denizden ulaşılabilmesine rağmen plaja helikopterle yolcu indirilmesine İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Kıdık, “Bu helikopter Bereket Enerji’ye ait. Maris Otel’e yemek için müşteri getirmiş. 1. Acil durum olmadığı sürece plaja helikopter indirilmesi yasak. 2. Otellerin helikopter pisti olmalı. SHGM bu durumda nasıl bir müeyyide uygulayacak" dedi.

Kıdık'ın tweet'ine etiketlediği Fatih Altaylı ise “Burası Marmaris Kumlubük. Halk plajına inen bu helikopterin yolcuları yemeğe gelmişler. Afiyet olsun da halka açık bir plaja helikopterle inmek kurallara uygun mu?” diyerek Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nü tweet'inde etiketledi.

Bereket Enerji'nin sahibi Ceyhan Saldanlı, PTT'de memur olarak çalışırken 6 bin TL ile kurduğu şirketle AKP döneminde devletten aldığı ihalelerle zengin olan ender görülen başarılara sahip iş insanlarından biri.

Geçtiğimiz günlerde konuşan Atilla Uras'ın kızı Yasemin Uras otellerine "çöküldüğü" süreci anlatmış ve o süreçte otellerine tankla girildiğini belirtmişti.