Haberler
Giriş Tarihi : 21-10-2020 17:43   Güncelleme : 21-10-2020 17:43

Özdağ Hakkında Suç Duyurusunda Bulunulmasına Akşener'den İlk Yorum: Akla Kara Birbirinden Ayrılacak

İYİ Parti lideri Akşener, İstanbul İl Başkanı Kavuncu'nun kendisini FETÖ'cü olmakla itham eden Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmasını "Hukuk yolu ile iddialarını ispatlamaları için bir fırsat tanımış" diye değerlendirdi.

Özdağ Hakkında Suç Duyurusunda Bulunulmasına Akşener'den İlk Yorum: Akla Kara Birbirinden Ayrılacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il ve ilçe ziyaretleri kapsamında bugün önce Yozgat'ın Yenifakılı ilçesinde Belediye Başkanı Soner Yalçın'ı makamında ziyaret etti, sonrasında da Kayseri'nin İncesu ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

İncesu'da gazetecilerin sorularını da yanıtlayan İYİ Parti liderine İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmasına ilişkin görüşleri soruldu. Akşener, Kavuncu'nun kendisine yönelik FETÖ'cü ithamında bulunan Özdağ'a karşı adımına dair "Hukuk yolu ile iddialarını ispatlamaları için bir fırsat tanımış. Şimdi iddia sahipleri gidecekler ellerinde bilgi belge ne ise onları verecekler, mahkeme bir karar verecek. O zaman işte akla kara birbirinden ayrılacak" diye konuştu.

İYİ Parti lideri Akşener'in konuya dair açıklamaları şöyle:

Öncelikle şunu söyleyeyim 20 Ocak 2020’den itibaren bir Türkiye’de ilçe ilçe esnaf geziyorum. Esnaf gezmemin sebebi oy istemek amaçlı değil, propaganda yapmıyorum, iktidarı yermiyorum. Ama bir şey yapıyorum unutulmuş, üzerine perde örtülmüş esnafı dinliyoruz sorunlarını Meclis’e getiriyoruz, kamuoyuna mal ediyoruz ve o sorunlara dikkat çekiyoruz. Bu çerçeve içerisinde sabah Yenifakılı ilçemize gittik orada esnafımızı dinledik. İç Anadolu’dan başladım ben, Aksaray’a gitmiştim 1,5 iki ay oluyor. Aksaray’daki şikayetlerin Yenifakılı’ya gediğim zaman 1,5 iki ayda bu kadar derinleştiğini şaşkınlıkla ve çok büyük üzüntü ile gördüm. Benimle olanlar da gördüler. Ağlayan esnafımız oldu, özellikle çiftçinin çok büyük şikayeti var. Süt üreticilerinin çok büyük şikayeti var, besicilerin şikayeti var, var oğlu var. Siftah yapmayan esnaflarla karşılaşıyoruz.

Burada da aynı yöntemle esnafımızı ziyaret ettim. Bu nedenle buradayım görüyorum ki, işsizlik gençlerde çok feci vaziyette. Bir esnafımızın oğlu babasına yardım ediyordu, ben 24 yaşındayım imkan bulursam Türkiye’yi terk edeceğim. Umudu yok, gelecekle ilgili hayali yok ve Türkiye’de ekonomik manada yaşamaktan büyük endişe taşıyor. Dolayısıyla bunları sizlerin aracılığıyla kamuoyuna mal edip buraya dikkat çekmeye çalışıyoruz. Sözüm vardı benim Kayseri’ye geldiğimde İncesu’dan başlayacağım diye. İki defa program iptal etmiştik o programların iptali sebebi ile de arkadaşlarımızdan özür diliyorum. Çünkü hazırlık yaptılar ben gelemedim ani problemler oluyor o nedenle."

"Bu Soruyu Cevaplamak İnsanlara Karşı Ayıp"

"Bu konuyu ne burada ne İncesu’da çok enteresan ne de Yenifakılı’da bana soran olmadı. Tabii medyanın ilgisini çekiyor fakat vatandaşın derdi başka. Keşke medya ya da sosyal medya üzerinden dertlerimizi paylaşmak yerine, anlatmak yerine açıp telefon ya da gelip yanyana kim kimden dertli ise yüzyüze konuşmanın daha faydalı olacağını siyasi hayatım boyunca düşünmüşümdür. Yani gazeteci haklı soruyu sormaya ama vatandaş böyle bir soruyu sormuyor. Vatandaş oğlunun Türkiye’yi terk etmesi ile ilgili duyduğu endişesini ağlayarak söylüyor. Süt besiciliği yapan, süt üreticisi gözleri dolu dolu şunu mecliste gündeme getirin diyor. Dolayısıyla ben şimdi bu soruyu cevaplamayı bu insanlara karşı ayıp hissediyorum, onun için görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler. 

Buğra Bey kendisi ile ilgili iddia sahiplerinin hukuk yolu ile iddialarını ispatlamaları için bir fırsat tanımış çok önemli bir şey. Şimdi iddia sahipleri gidecekler ellerinde bilgi belge ne ise onları verecekler, mahkeme bir karar verecek. O zaman işte akla kara birbirinden ayrılacak.”