Haberler
Giriş Tarihi : 10-07-2021 00:54   Güncelleme : 10-07-2021 00:54

Peker'in Kayıt Dışı Silah Teslimatında Tanık Gösterdiği Ahmet Onay: Ordaydım Ama Ne Alınıp Verildiğini Görmedim

Sedat Peker'in son iddialarında tanık olarak gösterdiği Ahmet Onay, kayıt dışı silah teslimatı esnasında iddia edilen yerde olduğunu ancak ne alınıp verildiğini görmediğini söyledi.

Peker'in Kayıt Dışı Silah Teslimatında Tanık Gösterdiği Ahmet Onay: Ordaydım Ama Ne Alınıp Verildiğini Görmedim

Sedat Peker evvelsi gün yayımladığı tivit dizisinde Esenyurt'ta yapılan birçok yolsuzluğu ifşa etmiş ve Süleyman Soylu'nun 15 Temmuz sonrasında bazı kayıt dışı silahları belli bir kliğe teslim ettirdiğini iddia etmiş, bu iddiaları için de Ahmet Onay'ı tanık göstermişti.

Peker'in iddiaları üzerine açıklama yapan Onay, söz konusu noktada söz konusu zamanda bulunduğunu belirterek "Yanımızda da adını bilmediğim bir kişi daha vardı (arabayı kullanan, beyaz Fluence) ancak o süreçte yaralarımın tam iyileşmemesinden dolayı araçtan inmedim. Birbirlerine ne alıp verdiklerini de görmedim.

Kalaşnikof marka silahların, bahse konu kişiler arasında başka bir yere transfer ya da alışveriş yapıldığını görmedim. Ancak kimseyi (bilmediğim bir konu üzerinde) zan altında bırakamam. Buradan sonrası hakkında ne bir fikrim ne de gördüğüm bir şey vardır. Ben asla yalan konuşmam, konuşamam. (Yalanın ortaya çıkmak gibi kötü bir yanı vardır)

Bu paylaşımlar sonrası benim AK Parti’den ve bazı kişilerden menfaatim olduğu yönünde sosyal medya paylaşımları görmekteyim. AK Parti’ye hiçbir zaman üyeliğim dahi olmamıştır" ifadelerini kullanmıştı.

Peker Ne Demişti?

Sedat Peker evvelsi gün yayımladığı tivit dizisinde "15 Temmuzun hemen akabinde ülke genelinde demokrasi nöbetleri tutulurken ağustosun ilk haftasında ekrem gökçekerden alınan, özyurtların bünyesinde olan Renault beyaz Fluence marka arabayla, Esenyurt cumhuriyet meydanının arkasında karanlık bir sokakta (DAP hotelin arka tarafında) arabaya koyulan bir kasa kalaşnikof silah İstanbul Balat’a gitti. Ak Parti İstanbul gençlik kolları başkanı olan Taha Ayhan’ın yardımcısı olan Osman Tomakin’e teslim edildi (Osman Tomakin siyah Passat araçla silahları teslim almaya geldi).

Bu araç Ak Parti gençlik kolları il başkanına tahsisli bir araçtı, herhangi bir polis uygulamasına girmesin diye. Osman Tomakin şu anda Ak Parti İstanbul gençlik kolları başkanıdır. Silahların olduğu kasa Esenyurt’tan gece 23:30 gibi yola çıktı.

Silahları getiren araçta Esenyurt Ak Parti gençlik kolları başkanı Abdülsebur Soğanlı,ve de 15 Temmuz gazisi İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onay vardı.Bu kişiye Gazi olması dolayısıyla ben araba alıp hediye etmiştim.Kendisi sayın Cumhurbaşkanımızın da sevdiği bir isimdir.

Silahlar Balat’ta Demir Kilise olarak bilinen Sveti Stefan Kilisesi’nin hizasındaki boş bir ara sokakta, gece 01:00 civarında siyah Passat’a yüklendi. O zamanki gençlik kolları başkanı Taha Ayhan şuanda İslam işbirliği teşkilatları gençlik kolları başkanlığını yapmaktadır.

süslü süleyman,bu giden silahlar özel harp envanterine kayıtlı değiller.Devletin herhangi resmi bir birimine de kayıtlı değiller.Sen o tarihlerde Sosyal Çalışma ve Güvenlik Bakanlığındaydın.15 Temmuz’da kahramanlık rolleri oynarken TRT binası baskınına gittiğinde hepsinin elinde kalaşnikof marka silahlar olan birçok sivil şahıs vardı. Bu silahlar da devlet envanterine kayıtlı değil. Biraz önce anlattığım, dağılımı senin tarafından koordine edilen hiçbir silah da devlet envanterine kayıtlı değil" ifadelerini kullanmıştı.