Haberler
Giriş Tarihi : 12-02-2021 11:28   Güncelleme : 12-02-2021 11:28

Pençe Kartal-2 Harekatı'nda 33 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Irak kuzeyinde Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı'nda ikisi yönetici 33 terörist etkisiz hale getirildi.

Pençe Kartal-2 Harekatı'nda 33 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "TSK tarafından icra edilen başarılı operasyonlar neticesinde ağır kayıplar veren PKK/KCK terör örgütünün, Irak’ın Kuzeyinde bazı bölgelerde varlığını halen sürdürmeye; yeniden barınma alanları ve mevziler oluşturmaya devam ettiği ve geniş çaplı bir saldırı hazırlığı içinde olduğu tespit edildi." denildi. 

Harekatta barınak, sığınak ve mühimmat depoları, sözde karargah yerleri ile mağaralardan oluşan 50 hedef hava harekatı ile imha edildi. 

40'tan fazla uçağın katıldığı harekata İHA/SİHA'ların yanı sıra tanker uçaklar ve Havadan Erken İhbar ve Kontrol uçakları da görev aldı. 

MSB, ''Irak Kuzeyinde Gara bölgesinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere yönelik 10 Şubat 2021 günü başlatılan 'Pençe Kartal-2 Harekatı' planlandığı şekilde devam etmektedir. İlk temasta şehit düşen kahraman personelimizin kanları yerde bırakılmamış, harekat kapsamında şu ana kadar, ikisi örgütün sözde yönetim kadrosunda yer alan 33 terörist etkisiz hale getirilmiştir.'' açıklamasını yaptı.