Spor
Giriş Tarihi : 06-10-2020 23:23   Güncelleme : 06-10-2020 23:23

Real Madrid Transfer Döneminde Satışlardan 200 Milyon Avro Gelir Elde Etti

Real Madrid, sattığı oyuncular sayesinde 200 milyon avroyu kasasına koydu.

Real Madrid Transfer Döneminde Satışlardan 200 Milyon Avro Gelir Elde Etti

Transfer döneminde James Rodriguez, Gareth Bale gibi birçok yıldız futbolcuyla yollarını ayıran İspanyol ekibi Real Madrid, 200 milyon euro (1,8 milyar TL) gelir elde etti.

Her transfer döneminde yaptığı transferlerle gündeme oturan  Real Madrid, bu kez yaptığı ve kasasına koyduğu haberlerle konuşuluyor. Birçok futbolcusuyla yollarını ayıran eflatun beyazlılar hem ciddi bir meblağ elde etti hem de tasarruf yapmış oldu.

Real Madrid son transfer döneminde oyuncu satışları ve kurtulduğu maaşlar üzerinden 200 milyon euro yaklaşık 1,8 milyar TL'yi aşan bir gelir elde etti.

Başkent ekibi, bu dönemde en büyük geliri Inter'e gönderdiği Achraf Hakimi'den 40 milyon euroluk gelirle kazandı. Tottenham'a gönderilen Reguilon da 30 milyon euroluk kazançla, transfer gelirinin önemli bir kısmını oluşturdu.

Real Madrid'de James Rodriguez, Gareth Bale, Dani Ceballos ve Areola gibi isimlerde kulüpten ayrılanlar arasında yer aldı. James Rodriguez bedelsiz olarak Everton'ın yolunu tutarken, Gareth Bale kiralık olarak takımdan ayrıldı. Bale'in gelecek sezon Madrid'e dönmesi beklenmiyor.