Spor
Giriş Tarihi : 18-10-2020 13:39   Güncelleme : 18-10-2020 13:47

Rıdvan Dilmen: Maç Erteleyerek Sezon Bitmez Şaibe Çıkar

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, koronavirüs sebebiyle ertelenen maçların şaibeye nedeb olacağını ve maçların altyapı oyuncuları ile de olsa oynanması gerektiğini söyledi.

Rıdvan Dilmen: Maç Erteleyerek Sezon Bitmez Şaibe Çıkar

Medipol Başakşehir'in Trabzonspor'u 2-0 yendiği maçın ardından NTV ekranarında yayınlanan % 100 Futtbol programında açıklamalarda bulunan futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Türk futbolunda artan koronavirüs vakaları sonrası maçların ertelenmemesi gerektiğini ve altyapı oyuncularıyla maçların tamamlanması gerektiğini söyledi. Dilmen, aksi takdirde şaibe çıkabileceğini iddia etti.

Süper Lig'de maçların ertelenmeden oynanması gerektiğini ve bunun için kadroya yazılabilen 20 yaşındaki futbolcuların kullanılabileceğini ifade eden Dilmen, "21 yaşına gelmiş bir futbolcu bugün nasıl U21'de oynayabiliyorsa A Takım'da da oynamalı. Maç erteleyerek sezonu bitiremezsiniz ve şaibe çıkar. İngiltere gibi karar da alamıyoruz! İngiltere ne dedi? Ligin %51'i oynandığında pandemiden dolayı lig oynanamayacak duruma gelirse ligi tescil edeceğim dedi. O zaman şöyle ki, çok vaka olsa dahi ki bu devam edecek" dedi.

Süper Lig maçlarının erteleme olmadan oynanması gerektiğini ifade eden Dilmen, "Bu hafta Hatay'ı erteledin, önümüzdeki hafta Malatya'yı erteledin, sonra başka bir takımı erteledi. Eğer bu lig bu şartlar altında oynanacaksa mutlaka ve mutlaka erteleme olmaması lazım, kulüpler ellerindeki mevcut oyuncuları; 20 yaşında kadroya yazılabilenler de dahil sahaya sürmeli. Yoksa bu durumun önüne geçemeyiz, maçları oynatacak tarih de kalmayacak" şeklinde konuştu.