Spor
Giriş Tarihi : 08-04-2021 12:49   Güncelleme : 08-04-2021 12:49

Şampiyonlar Ligi Kupası İstanbul'a Geliyor

Avrupa futbol organizasyonun en büyük kupası olan UEFA Şampiyonlar Ligi kupası, 21 Nisan'da İstanbul'a geliyor.

Şampiyonlar Ligi Kupası İstanbul'a Geliyor

Avrupa'da kulüpler düzeyindeki futbol müsabakalarının bir numaralı organizasyonu olan UEFA Şampiyonlar Ligi kupası, 29 Mayıs'ta oynanacak final öncesi Zorlu Center ev sahipliğinde İstanbul'da futbolseverlerle buluşacak.

7,5 kilogram ağırlığında ve 73,5 santimetre boyundaki gümüş kupa, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak final maçı sonrası 66. kez havaya kaldırılacak.

21 Nisan'da İstanbul'a Geliyor

 

21 Nisan'da Zorlu Center ev sahipliğinde İstanbul'da sergilenecek kupa ile ilgili açıklama yapan PepsiCo Türkiye İçecek Kategorisi Pazarlama Direktörü Aslı Önder, UEFA Şampiyonlar Ligi kupasını İstanbul’a getirmenin heyecanını yaşadıklarını söyleyerek "Pepsi ile UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi sponsoru olarak küresel ölçekte büyük bir işe imza atmaktan ve futbolu desteklemekten gurur duyuyoruz. Dünyanın dört gözle beklediği bu çok önemli final öncesinde tüm tüketicilerimize bir kez daha futbol coşkusunu eğlenceyle taçlandıracağımız alternatifler sunmaktan gurur duruyoruz. 5 yıldır yaptığımız iş birliği sayesinde UEFA Şampiyonlar Ligi heyecanına ortak olduk. Bundan sonra da başta futbol olmak üzere spora her alanda verdiğimiz desteği sürdüreceğiz"  şeklinde konuştu.

Ruffles'ın da İstanbul’da tüketicilerle birlikte olacağını dila getiren PepsiCo Türkiye Yiyecek Kategorisi Pazarlama Direktörü Osman Dilber ise "Ruffles olarak UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi sponsorluklarımız kapsamında tüketicilere futbolla dolu bir yıl yaşatmak istiyoruz. Bir yandan da ülkemizde futbolun çeşitliliğinin ve kapsayıcılığının artmasını sağlamak adına 'Kızlar Sahada' aracılığıyla kadın futbolunu destekliyoruz. Ayrıca Türk futbolunun en önemli yeteneklerinden Cengiz Ünder ile iş birliğimize devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.