Haberler
Giriş Tarihi : 25-12-2020 14:07   Güncelleme : 25-12-2020 14:07

Samsun'da Tutuklanan Daire Başkanının Evinden 10 Milyon Lira Çıktı

Rüşvet iddialarıyla tutuklanan Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin Karakaş'ın evinde yapılan aramada bulunan 10 milyon TL ile ziynet eşyalarına el konuldu.

Samsun'da Tutuklanan Daire Başkanının Evinden 10 Milyon Lira Çıktı

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesinin teknik takibe aldığı Karakaş gözaltına alınmış ardından çıkarıldığı mahkemede tutuklanmıştı. Samsun Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Atilla Tekcan, Halk TV'ye yaptığı açıklamada olayı şöyle anlatmıştı:

"Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve diğer yetkililere, Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin Karakaş hakkında şikayet gelmiş ödemelerden para istiyor vs diye. Sayın Başkanın kulağına gidiyor. Eylül ayında da savcılığa suç üstü yapmak için şikayet dilekçesinde bulunuyor. İhbarda bulunuyor. Bu şekilde teknik takibe alınıyor B.K. Takipte de suç üstü yakalanıyor. Gizlilik kararı alınmış konu hakkında. Bir de müteahhit tutuklanmış onunla birlikte."

Bahattin Karakaş'ın makam odası ve evinde polisler tarafından yapılan aramada çelik kasa içerisinde 10 milyon TL para ile birlikte ziynet eşyalarının ele geçirildiği ve soruşturma kapsamında el konulduğu öğrenildi.