Haberler
Giriş Tarihi : 18-04-2021 12:17   Güncelleme : 18-04-2021 12:17

Şanlıurfa Valiliği'nden 'Patates-Soğan İzdihamına' İlişkin Açıklama

Şanlıurfa Valiliği, ücretsiz patates-soğan dağıtımı sırasında oluşan izdihamla ilgili açıklama yaptı.

Şanlıurfa Valiliği'nden 'Patates-Soğan İzdihamına' İlişkin Açıklama

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçiden alınarak vatandaşlara dağıtılmak üzere ülkenin çeşitli yerlerine gönderilen patates ve soğanların dağıtımı sırasında Şanlıurfa'da meydana gelen izdiham ile ilgili valilikten açıklama yapıldı.

Sosyal medyada yayılan görüntülerden sonra ilgili personel hakkında inceleme başlatıldığının ve yardımların vatandaşların evlerine teslim şeklinde devam edeceğinin bildirildiği açıklamada, yardımların 'özenle' dağıtılacağı belirtildi.

Söz konusu açıklamada "İlçemize şimdiye kadar gelen yüzlerce ton ürün, 12 bin aileye evlerinde teslim edilerek sorunsuz bir şekilde dağıtılmıştır. Olay günü de vakfımız personelince teslim alınan dört tır malzemenin üçü yine problemsiz bir şekilde dağıtımı gerçekleştirilmiş, kalan son tırdaki malzeme de kapıda teslim dağıtımı yapılmak üzere pikaplara yüklenirken, bir anda oluşan kalabalık nedeniyle dağıtım programı tam olarak uygulanamamış ve söz konusu istenmeyen görüntüler oluşmuştur. Konu ile ilgili görevli personel hakkında gerekli inceleme başlatılmış olup, gelen yardımların, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine teslimi şeklinde dağıtımı, büyük bir özen ve dikkatle devam edecektir" ifadeleri kullanıldı.