Haberler
Giriş Tarihi : 03-03-2021 22:33   Güncelleme : 03-03-2021 22:33

Sarayın Kütüphanesinden Feto Çıktı

Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesinde, terör örgütü FETÖ ele başı Feto'ya ilişkin olumlu ifadelerin bulunduğu yüzlerce makale ve kitap olduğu ortaya çıktı.

Sarayın Kütüphanesinden Feto Çıktı

Oda TV’nin haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesinin arama butonuna terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in adı yazıldığında terör örgütü lideri konusunda olumlu ifadelerin bulunduğu yüzlerce makale ve Feto ile yapılan röportajlar çıkıyor.

Kütüphanede bu yayınların olmasının, arama motorunun otomatik biçimde, yazılmış tüm yapıtlara ayarlanmasından kaynaklandığı öğrenildi.

Millet Kütüphanesi’nin arama butonunda Feto ile ilgili çıkan çalışmalardan biri de Hacettepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Kültürel Çalışmalar Dergisi’nde yer alan 2016 tarihli “Fethullah Gülen Portresi” adlı makale oldu. 

Makalede yer alan ifadelerin bir kısmı şu şekilde;

“AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılında, parti liderlerinin, İslamcılıktan uzak merkez sağa yakın muhafazakar demokrat bir çizgi izleyeceklerine dair beyanları da cemaatin geleneksel çizgisiyle uyumluydu. Ne var ki, AK Parti’nin bu söyleminin tanıtımını yapabilecek olanlar kamuoyunda ‘liberaller’ olarak bilinen gazeteci ve entelektüellerle, cemaate yakın çevrelerdi. Böylece cemaat, AK Parti’nin tanıtımını yaparken aslında kendi meşruiyet alanını da genişletmiş oluyordu.”