Haberler
Giriş Tarihi : 03-09-2021 13:46   Güncelleme : 03-09-2021 13:53

Sedat Peker: BAE 'Burada Başka Ülkeyi Kötüleyen Video Çekemezsin' Dedi

Sedat Peker, BAE'de geçirdiği döneme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sedat Peker: BAE 'Burada Başka Ülkeyi Kötüleyen Video Çekemezsin' Dedi

Sedat Peker, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) kurduğu diyaloglar ve yaşamı hakkında açıklamalar yaptı. BAE görevlilerinin kendisine 'burada başka ülkeyi kötüleyen videp çekemezsin' dediğini söyleyen Peker, "BAE'nin görevli memurları 'Bizim ülkemizde başka bir ülkeyi kötüleyen videolar çekemezsiniz' diye düşüncelerini söylediler. Burası yabancı ülke ve kanunlarına tabiyim. Tüm imkanlarımı zorlayıp video çekme gayretinde olacağım.

Konu sadece ben değilim: Türkiye ve BAE'nin görüşme konusunun sadece şahsımla ilgili olduğunu düşünmüyorum. İki ülke arasında dış politika ile ilgili çok farklılık var'' dedi.

''Pasaportum İptal Edildi''

Peker, ''Belki başka bir ülkeye geçebilirim" dediği dönemde pasaportunun iptal edildiğini ve bu sebeple başka ülkeye geçiş yapamayacağını söyledi. Ailesi dışında yakınlarının da pasaportlarının iptal edildiğini belirten Peker, ''Eşim ve yaşları küçük olan üç çocuğum haricinde, ailem ve çevremdeki herkesin pasaportları iptal edildi. Hangi gerekçeyle iptal edildiğini henüz anlayamadım. Mahkeme kararı olmadan, İçişleri Bakanı talimatıyla iptal edildiler.

Dubai'de şirket kurdum: Dubai'de şirket kurdum. Üç senelik oturum aldım. İş insanı olarak bulunuyorum. Pasaportum iptal edildiği için başka bir ülkeye gidebilmem mümkün değil. Mücadeleyi bırakmış değilim.

Bu ülkede suç işlemediğim sürece beni kimse başka yere yollayamaz. En fazla yapacağı şey, ülkelerinden ayrılmamı istemeleri olur. BAE hiç kimseyi teslim etmemiştir. Kendi ülkesindeki yönetimle ters düşmüş bir çok iş adamı ve devlet başkanı bu ülkede yaşıyor. Onları pazarlık konusu yapmamışlar da beni mi yapacaklar. Asla inanmıyorum. bir çok iş adamı ve devlet başkanı bu ülkede yaşıyor. Onları pazarlık konusu yapmamışlar da beni mi yapacaklar. Asla inanmıyorum'' şeklinde konuştu.