Haberler
Giriş Tarihi : 05-06-2021 15:27   Güncelleme : 05-06-2021 15:27

Şentop, Soylu'dan 'Mafyadan 10 Bin Dolar Alan Milletvekili' İle İlgili Tüm Belgeleri İstedi

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, "Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi" iddiasıyla ilgili olarak Süleyman Soylu'ya yazı gönderdi. Şentop, tüm bilgi ve belgelerin hem adli makamlara hem de Meclis'e gönderilmesini istedi.

Şentop, Soylu'dan 'Mafyadan 10 Bin Dolar Alan Milletvekili' İle İlgili Tüm Belgeleri İstedi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop,"Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi" tartışmaları devam ederken bu durumun açıklığa kavuşması için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yazı gönderdi.

Şentop'un hukuki sürecin başlatılabilmesi için  tüm bilgi ve belgeler hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı'na gönderilmesini istediği kaydedildi.

Soylu'ya gönderilen yazıda "Gazi Meclis'in bu tür iddialarla anılmaması ve vekillerin de zan altında kalmaması gerek" ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

Ne Olmuştu?

İçişleri Bakanı Soylu, Sedat Peker'in kendisine yönelik iddiaları sonrası katıldığı TRT yayınında, "Keklemişler, ben ne yapayım. Kim keklemiş ise hesabını ondan sorsun, ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun. Yanlışlıkla yazdıkları bir yere düşmüş" açıklamasını yapmıştı.
 

Bunun üzerine muhalefet cephesinden Soylu'nun bahsettiği siyasetçinin kim olduğuna ilişkin sorular gelirken, Soylu, katıldığı bir başka yayında da 'bir saniye arkadaşlar açıklayacağım' deyip cevap vermekten kaçınmıştı.