Haberler
Giriş Tarihi : 15-07-2021 20:04   Güncelleme : 15-07-2021 20:23

Şiraze İyice Kaydı: Mürteci Yeni Akit 'Melih Bulu'ya Görevi Bıraktırmak Darbe Girişimidir' Dedi

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali İhran Karahasanoğlu "kayyım rektör" Melih Bulu'nun görevden alınmasını "darbe girişimi" olarak niteledi.

Şiraze İyice Kaydı: Mürteci Yeni Akit 'Melih Bulu'ya Görevi Bıraktırmak Darbe Girişimidir' Dedi

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bir imzasıyla Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne getirilen Melih Bulu, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bir imzasıyla görevden alındı.

Hükümetin ya da gerici İslamcı ideolojinin aleyhine hemen har hareketi "darbe" olarak adlandırmayı bir alışkanlık haline getiren gerici İslamcı Yeni Akit Gazetesi'nin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, "Ben diyorum ki, darbeciler iş başında. Nasıl iş başında; hala Türkiye'de sivil idare yok. Nasıl sivil idare yok; bu gece yarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 ay önce Boğaziçi Rektörü olarak atadığı Melih Bulu'yu görevden almak zorunda kaldı.

O zaman siz bu ülkede halkın yüzde 52'sinin oy verdiği Cumhurbaşkanı'nın ülkeyi yönettiğini söyleyemezsiniz. Bakın, iki dudağının arasında olmasını ben de istemem. Ama ülkeyi de yönetemiyor, yönettirmiyorlar. Darbe silahı gösteriyorlar. Üniverstelerde öğretim üyeleri gösteri yapıyorlar. Gazeteler alçakça yalanlar atıyorlar. Muhafazakar insanlardan da kendilerine destek buluyorlar.

Üniversitenin kapısını zorluyorsunuz, rektörün arabasının lastiğini patlatıyorsunuz, bu terörist eylemlere karşı polis -doğrudur yanlıştır- içeriye bir tane illegal kişi girmesin diye kapıya bir tane kelepçe takmış. Kapının kilidi kırık diyerek. Bunu, 'Üniversitenin kapısına kelepçe vuruldu' diyen alçak medya mensupları çıktı. Sanki üniversitedeki öğretim üyelerinin bilim yapması engelleniyormuş gibi.

6 ay sonra, hem de 15 Temmuz'un yıl dönümünde, Cumhurbaşkanı Erdoğan Bulu'yu görevden almak zorunda kaldı. Kimse bana hikaye anlatmasın.

Tayyip Erdoğan bunun hesabını sorar. Ömrümüz varsa göreceğiz. Onların yanına bırakmaz ama şu an işte bir darbe girişimi daha budur"  ifadelerini kullandı.