Haberler
Giriş Tarihi : 14-09-2020 21:25   Güncelleme : 14-09-2020 21:25

Sivas Valisi: Ankara-Sivas YHT Hattı Yakın Zamanda Açılacak

Sivas Valisi Salih Ayhan, çok yakın zamanda Ankara-Sivas YHT hattının hizmete açılacağını duyurdu.

Sivas Valisi: Ankara-Sivas YHT Hattı Yakın Zamanda Açılacak

Sivas Valisi Salih Ayhan, Ankara ile Sivas arasını iki saate indirecek Yüksek Hızlı Tren(YHT) projesinin çok yakın zamanda hizmete açılacağını ifade etti.

 "YHT'nin Sivas’ın Sosyo-Ekonomik Gelişimine Katkısı" adlı programda konuşan Ayhan, hızlı trenin en çağdaş toplu taşıma sistemlerinden biri olduğunu söyleyerek, ''Ankara-Sivas arasında yakında seferlerine başlayacak olan yüksek hızlı tren için, ön hazırlıklara Sivas’ın çok önceden başladığını ifade etmek istiyorum. Kırıkkale-Sivas arasında hem altyapı hem üst yapı neredeyse yüzde 100 bitti. Deneme sürüşleri başladı. Deneme sürüşlerinin sürelerine göre arzu edilen alt yapı, üst yapı ve deneme sürüşleri birbirlerine entegre oldukları zaman da hızlı bir şekilde seferlerimiz başlayacak. Sivas yüksek hızlı tren seferleri çok yakın bir zamanda, hayata geçecek" ifadelerini kullandı.

Sivas'ın bu projeyi iyi değerlendirmesinin önelim olduğu söyleyen Sivas Valisi, "Böyle devasa projede biz mutlaka olumlu bir imaj oluşturmak zorundayız ki beklenen faydayı görelim. Sadece bir demir yolu hattıyla değil tüm dinamikleriyle birleşip yeni bir kentsel gelişme koridoru oluşturacağız. İlk gelişmenin hizmet sektörü alanında olmasını bekliyoruz. Çağı iyi okuyan, değişen turizm anlayışını takip eden bir il olmak istiyoruz" dedi.