Haberler
Giriş Tarihi : 02-01-2021 22:09   Güncelleme : 02-01-2021 22:09

Son 10 Günde İngiltere'den İzmir'e Gelenler Yurtlara Yerleştirilecek

Son 10 gün içinde İngiltere'den İzmir'e gelen yolcuların; Britanya'da ortaya çıkan ve Türkiye'de de görülen Çin virüsü mutasyonu nedeniyle yurtlarda karantinada tutulacakları açıklandı.

Son 10 Günde İngiltere'den İzmir'e Gelenler Yurtlara Yerleştirilecek

Son 10 gün içinde İngiltere'den İzmir'e gelen yolcuların; Britanya'da ortaya çıkan ve Türkiye'de de görülen Çin virüsü mutasyonu dolayısıyla Kredi ve Yurtlar Kurumu Buca ve Gazi Ayşe Hatun Yurdu'nda 14 gün boyunca karantinada kalacakları açıklandı.

İzmir Valiliğinden yapılan açıklamada, Çin virüsüne salgınına yönelik olarak özellikle Britanya'dan bildirilen Çin virüsünün mutasyona uğramış ve yüzde 70'e kadar daha hızlı bulaşan türüyle ilgili güncel bilimsel gelişmelerin takip edildiği ifade edildi.

İngiltere’den son dönemde Türkiye'ye giriş yapan ve PCR test sonucu pozitif çıkan kişilerden geriye dönük yapılan taramalar sonucunda yeni mutasyonla uyumlu virüs yükünün tespit edildiği ve İngiltere'den gelen uçuşların durdurulduğu hatırlatıldı.

Bu doğrultuda İl Hıfzıssıhha Kurulunun yaptığı toplantıda şu kararın alındığı bildirildi:

"Son 10 gün içerisinde İngiltere’de bulunan ve Türkiye’ye kara, hava ve deniz yoluyla gelen kişilerin, valiliğimiz tarafından belirlenmiş olan KYK Buca Kız Yurdu ve KYK Gazi Ayşe Hatun Yurdunda 14 gün boyunca karantina altına alınmalarına, belirlenmiş olan yurtların kapasitesinin dolması halinde, karantina için kullanılacak olan yurtların Valiliğimizce belirlenmesine karar verilmiştir."