Haberler
Giriş Tarihi : 01-09-2021 12:57   Güncelleme : 01-09-2021 12:57

Soylu'yu Eleştirenlere 'Köpek Zehri' Tavsiye Eden Rektör Yardımcısı Hakkında Soruşturma Başlatılmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu eleştirenlere 'zehir' tavsiye eden Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Kemalettin Aydın hakkında soruşturma başlatılmadı.

Soylu'yu Eleştirenlere 'Köpek Zehri' Tavsiye Eden Rektör Yardımcısı Hakkında Soruşturma Başlatılmadı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Cevdet Erdöl, AKP’nin Siyasi Erdem ve Etik Kurul Başkanı da olan Rektör Yardımcısı Kemalettin Aydın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştirenlere “köpek zehri” tavsiye etmesiyle gündeme gelmişti. Aydın hakkında soruşturma başlatılmadı.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ‘’İktidar güdümünde bir akademi yaratmaya çalışanlar, harekete dahi geçemiyor” dedi.

Erdem Sevgi'nin haberine göre; Özel’in eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesini, Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Cevdet Erdöl yanıtladı.

"Özel Hayatı"

Eski AKP Milletvekili olan Rektör Erdöl, “Yükseköğretim kurumlarındaki öğretim elemanlarının özel hayatında kendilerine ait sosyal medya araçlarında yaptığı açıklamalar yükseköğretim kurumunda yürütülen iş ve işlemlerle alakalı olmadığı sürece şahısları bağlayan eylemlerden kabul edildiği için ve de disiplin cezası verilecek filler içerisinde yer almadığından dolayı adı geçen öğretim üyemiz hakkında herhangi bir inceleme soruşturması yapılmamıştırdedi. 

"Saygın Akademisyenler Bildiriye İmza Attığı İçin Görevden Alınıyor"

Erdöl’ün yanıtını değerlendiren Özel, sosyal medyadan en ufak bir görüş beyanına dahi soruşturma açıldığına dikkat çekerek, “Ülkenin saygın akademisyenleri bir bildiriye imza attıkları için görevden alınıyor. Ancak AKP’li bir rektör yardımcısının iktidar partisine muhalif kesimler için köpek zehri tavsiyesi bugüne kadar bir adli soruşturmanın konusu olmadı, bir idari soruşturmanın konusu da olmayacağı anlaşılıyor’’ dedi.

İktidar partisi güdümünde bir akademi yaratmaya çalışanların, insanlara köpek zehri tavsiyesi karşısında harekete dahi geçemediğini belirten Özel, Erdöl’ün yanıtının, Prof. Aydın’ın paylaşımlarını sahiplendiğini ortaya koyduğunu söyledi.