Haberler
Giriş Tarihi : 05-04-2021 17:38   Güncelleme : 05-04-2021 17:38

Su Tahliyesi Sırasında İşçiler Akıntıya Kapıldı: 1 Ölü

Giresun’un Duroğlu Beldesi’nde dere kenarında duvar çalışması yapan işçiler, HES su tahliyesi sırasında akarsu debisinin yükselmesi nedeniyle sulara kapıldı.

Su Tahliyesi Sırasında İşçiler Akıntıya Kapıldı: 1 Ölü

Giresun’un Duroğlu Beldesi’nde yapılan su tahliyesi sırasında 4 işçi akıntıya kapıldı. Hidroelektrik santralinden (HES) yapılan tahliyesi sırasında Aksu deresi yatağındaki akıntıya kapılan 1 işçinin cansız bedenine ulaşılırken, 3 işçi kurtarıldı.

Duroğlu Belde Belediye Başkanı Halil Çetin yaptığı açıklamada, bölgede bulunan Aksu Deresinin öğleden sonra debisinin yükseldiğini söyledi. Çetin, "Sele kapılan işçilerden biri Duroğlu belde merkezinin biraz aşağısında vatandaşların yardımıyla kurtarıldı. Ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Durumunun iyi olduğunu öğrendik. Üzülerek söylüyorum ki diğer işçimiz maalesef hayatını kaybetti. Şu anda dere kenarında ekiplerce çıkarılma çalışmaları sürüyor" dedi.

Görgü tanığı Timur Özdemir ise suya kapılan işçilerden birini son anda kurtardıklarını söyledi. Özdemir, "Jandarma ve arkadaşlarla kurtarma için mücadele ettik. Halat yardımıyla kendisine ulaştık ve dere kenarına çektik" diyerek bir işçinin kurtarılma anını anlattı.