Haberler
Giriş Tarihi : 10-09-2021 22:41   Güncelleme : 10-09-2021 22:41

Tanju Özcan: Benim Özür Dilediğim Bir Gafımdan Dolayı Kadın Bizi Resmen Sapık Yerine Koyuyor

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AKP Bolu Milletvekili Arzu Aydın'a yanıt verdi.

Tanju Özcan: Benim Özür Dilediğim Bir Gafımdan Dolayı Kadın Bizi Resmen Sapık Yerine Koyuyor

Tanju Özcan, Armağan Çağlayan'a YouTube'da konuk olmuş ve burada kendisine çocuk sahibi olamayan bir kadının yardım istediği anıyı anlatırken büyük bir gafa imza atmıştı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı eleştiren AKP Bolu Milletvekili Arzu Aydın, "Bunu artık kadın olarak da düşünmeyin. Bunu lütfen anneniz olarak düşünün. Bu laf annenize gitmiş olabilir. Benim genç kızım oraya gitmiş olabilir. Benim genç kızım yarın Bolu Belediyesine iş istemeye gitti, bunu nasıl algılayacaksın bre mübarek ya? Yani o genç kızı senin makamına iş istemeye ben nasıl göndereceğim? Nasıl algılayacaksın? Bunu kardeşiniz olarak düşünün, teyzenin, ananız, bacınız. Böyle bir şey var mı? Kadını ve AK Partili kadını konumlandırdığı o yeri sanki kamufle ediyor ama bu böyle bir şey değil. Kadın üzerinden siyaset yapmaktan vazgeçsin" dedi.

Benim Özür Dilediğim Bir Gafımdan Dolayı Kadın Bizi Resmen Sapık Yerine Koyuyor

AKP Bolu Milletvekili Arzu Aydın'ın partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında söylediği sözlerin ardından bir basın toplantısı düzenleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Kadın üzerinden siyaset yapma demek ne demek ya. Üstelik şu kardeşinizi hepiniz tanıyorsunuz uzun yıllardır. Ben kadınlarla ilgili siyasette hep pozitif ayrımcılık yaptım. Kadınların siyasette daha çok söz sahibi olabilmesi için. Herhalde Türkiye’de benden fazla mücadele eden erkek siyasetçi de yoktur. Ama bu hanımefendi bunların hiçbirini bilmez gibi, artık haddini de aşan bir şekilde, ne diyor, Genç kızı makamına iş istemeye nasıl göndereceğim? Ne demektir bu ya?" ifadeleriyle tepki gösterdi.

"Bir, çocuklarımıza, gençlerimize iş bulmak hükümet olarak sizin göreviniz. İki, burada 20 binin üzerinde iş başvurusu var. Ben her gün onlarca kadınla görüşüyorum. Genç kızımızla görüşüyorum. Ne demektir bu ya? Biz sapık mıyız?" diyen Özcan, "Benim özür dilediğim bir gafımdan dolayı kadın bizi resmen sapık yerine koyuyor. Bolu halkı adına ayıplıyorum. Ben burada binlerce insanla görüşüyorum. Üstelik 2,5 yıldır kendisi belediyeye gelmiş de başına kötü bir şey mi gelmiş bir kadın milletvekili olarak" diye konuştu.