Haberler
Giriş Tarihi : 03-03-2021 13:21   Güncelleme : 03-03-2021 13:21

Tekirdağ'da Bir Sokak Köpeği Ayakları Bağlandıktan Sonra Dereye Atılarak Öldürüldü

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde bir sokak köpeği kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ayakları bağlandıktan sonra koyulduğu çuval dereye atılarak, öldürüldü.

Tekirdağ'da Bir Sokak Köpeği Ayakları Bağlandıktan Sonra Dereye Atılarak Öldürüldü

Tekirdağ'ın Malkara ilçesine bağlı Hacıevhat Mahallesi Boyacı Çeşme mevkisinde yürüyüşe çıkan Vural Balal, Volkan Akgül ve Tuğra Akpınar, derede ağzı bağlı çuval olduğunu fark etti.

Çuvaldan çıkan köpek kuyruğunu gören 3 genç, durumu Malkara Belediyesi veteriner ekiplerine bildirdi. Gelen ekipler, dere yatağından çıkarttıkları çuvalı açtıklarında ayakları bağlı ölü köpek ile karşılaştı.

Olay yerine gelen hayvanseverler duruma tepki gösterdi. Ümran Yoran, "Bu hayvanlardan ne istiyorsunuz? Size bu hayvanlar ne yapıyor? Bu hayvanları neden öldürüyorsunuz? Bırakın hayvanları serbest gezsinler. Onların da yaşam hakları var. Bunların peşini bırakmayacağız. Bu hayvan bacakları, bağlanarak atılmış. Bu kasti yapılan bir olaydır. Şu anda sözün bittiği yerdeyiz. Dün akşam yine bir ihbar üzerine bacaklarını kırdıkları 2 adet yavru köpek aldık. Hamile hayvanları, yavruları atıyorlar, tekmeliyorlar. Hayvanları çuvallara doldurup ağzını bağlayıp atıyorlar. Bunları lütfen yapmayın, çok günah. Eğer birazcık Allah sevgisi, Allah korkusu varsa bunların da bir can olduğunu düşünün. Hayvanları rahat bırakın" dedi.

Çuvaldan çıkan ölü köpek olay yerine gelen hayvanseverler ve ekipler tarafından gömüldü.