Haberler
Giriş Tarihi : 25-09-2020 15:11   Güncelleme : 25-09-2020 15:24

Tekirdağ'da Çiftçi Ürünlerinin Yanışını Gözyaşlarıyla İzledi

Tekirdağ'da bir ambarda çıkan yangında 700 saman balyası ve 25 ton buğday yanan çiftçi, itfaiyenin söndürme çalışmasını gözyaşları içinde izledi.

Tekirdağ'da Çiftçi Ürünlerinin Yanışını Gözyaşlarıyla İzledi

Tekirdağ Malkara Hacısungur Mahallesi'nde çiftçilik yapan Şaban Elmas'ın evinin karşısındaki ambarda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Saman balyalarının bulunduğu bölümde çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yan tarafta çuvalların içinde bulunan buğdaylara da sıçradı. 

Mahallelinin hortum ve kovalarla su dökerek müdahale ettiği yangın, ihbar üzerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü. Kontrol altına alınan yangında yaklaşık 700 saman balyası ile 25 ton buğday ise yanarak kullanılmaz hale geldi.

Ürünlerinin yanmasından dolayı büyük üzüntü yaşayan Şaban Elmas itfaiyenin söndürme çalışmalarını gözyaşları eşliğinde izledi, Elmas "Duman gördüm. Balyalarıma baktım hiçbir şey yoktu. Ama ne olduysa oldu birden alev aldı yangın çıktı. Nasıl çıktı anlamış değilim. Ambarımda yaklaşık 700 tane saman balyası vardı. Hepsi yandı. Ayrıca ambarımda 25 ton da yeni biçilmiş buğdayım vardı. Onlar da yandı. Ambardaki her şeyim yandı. Çok üzgünüm" dedi.