Haberler
Giriş Tarihi : 07-06-2021 22:55   Güncelleme : 07-06-2021 22:55

Thodex'in Banka Hesabındaki 16 Milyon Liraya Haciz Uygulandı

Kripto para borsası Thodex'in banka hesabındaki 16 milyon liraya haciz uygulandı.

Thodex'in Banka Hesabındaki 16 Milyon Liraya Haciz Uygulandı

Sahibi yurt dışına kaçan ve pek çok kişinin mağdur edildiği kripto para borsası Thodex'ten, alacaklıların başlattığı icra işlemi kapsamında şirketin 3 aracı ile banka hesabında bulunan yaklaşık 16 milyon lirasına haciz uygulandı.

Thodex mağduru A.Ş.H, alacağına karşılık avukatı aracılığıyla İstanbul Anadaolu 18. İcra Müdürlüğüne başvurarak icra takibi başlattı. Anadolu 18. İcra Müdürlüğü hazırladığı tensip zaptında ,Thodex'e ait 3 ayrı araca haciz konulması talebini kabul etti.

İcra Müdürlüğü buna ek olarak A.Ş.H'nin alacağına karşılık Thodex şirketinin 3 farklı bankadaki hesaplarında bulunan paralarına da haciz konlması için müzekkere gönderilmesine karar verdi.

Bildirimin ulaştığı bankalardan birinin verdiği cevapta, Koineks Teknoloji A.Ş.'ye ait bir şubedeki 3 ayrı hesapta toplam 15 milyon 945 bin 351 lira ile 16 euro bulunduğu bildirildi.

Söz konusu tutarlar üzerinde daha önceden Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kemalpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliğince verilmiş tedbir kararları ile hacizler bulunduğu ifade edilen yazıda, bu tedbir ve haciz kararlarından sonra gelmek üzere bu paralar üzerine haciz şerhi işlendiği belirtildi.

Thodex'e uygulanan haciz işlemine yönelik gazetecilere açıklama yapan avukat Berke Kaşıkaralar, müvekkilinin talebi üzerine icra takibi başlattıklarını ifade ederek, "Koinesk Teknoloji AŞ, 7 günlük itiraz süreci içerisinde herhangi bir itirazda bulunmamıştır. Bu nedenle dosyaları kesinleşmiş bulunmaktadır. Akabindeyse haciz işlemlerine başladık. Başladığımız haciz işlemlerinde sırasıyla plakalarına haciz koyduk, taşınmazı bulunmadığından, taşınmazına haciz koyamadık. İlgili bankalardan gelen cevaba göre Koineks Teknoloji AŞ'ye ait hesaplarda toplam 16 milyon lira tutarında bir mevduat mevcut olup, bu mevduata haciz işlemi uygulamış bulunmaktayız. Ancak bizden önce gelen 120 kişinin olması dolayısıyla dosyamızı tahsil edemiyoruz. Bu nedenle de müvekkilimiz mağdur bulunmaktadır. Bundan sonraki süreç Koineks Teknoloji Anonim Şirketi, ilgili tedbirleri ve savcılık makamının mahkeme tedbirleri kalktıktan sonra sanıyorum ki iflas masasına devredilecektir. Devredildikten sonra alacaklılar, öncelikli alacaklılar olmak üzere diğer alacaklılar tahsili gerçekleştirecektir" şeklinde konuştu.