Haberler
Giriş Tarihi : 12-10-2020 17:54   Güncelleme : 12-10-2020 17:54

Türk Müziğine 'Dansöz' ve 'Ben Adam Olmam' Gibi Önemli Eserler Kazandıran Ortaç'tan 'Yandaşlık' Açıklaması

Ünlü şarkıcı Ortaç, kendisine yöneltilen 'yandaş sanatçı' yakıştırmalarına "Ben Başkan Erdoğan'ı seviyorum ama bu yandaşlık değil. Türk liramızı bile kıymetli hale getirdiler" sözleriyle cevap verdi.

Türk Müziğine 'Dansöz' ve 'Ben Adam Olmam' Gibi Önemli Eserler Kazandıran Ortaç'tan 'Yandaşlık' Açıklaması

Türk pop müziğinin tanınan simalarından Serdar Ortaç, Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'a konuştu. Röportajın en dikkat çeken bölümleri ise Ortaç'ın Türk ekonomisine dair önemli tespitlerde bulunduğu ve 'yandaşlık' yakıştırmalarına cevap verdiği bölümler oldu.

Kalçık'ın "Maddi durumunuz bir dönem iyi değildi, düzeltiniz mi biraz" şeklindeki sorusu üzerine Ortaç, şu ifadeleri kullandı:

"Şükürler olsun daha iyiyim. Borçlarımı yapılandırdım. Devlet bankası olan Halkbank'dan kredi almıştım, banka pandemi sürecinde beni hiç sıkıştırmadı. İnanın, ödeme yapmanız gerekiyor diye aramadılar bile. Özel bankadan aynı krediyi alsaydım eminim her şeyime çoktan icra gelirdi. Pandemiden dolayı dünya zor bir dönemden geçiyor. Bunun etkisini ülke olarak biz de hissediyoruz ama halimize şükretmemiz gerekiyor. 'Ekonomi kötü' diyenler var ama Allah'a şükür herkesin elinde son model cep telefonu, altında araba var.

Nankörlük yapmayalım. Bizden çok daha zor koşullarda yaşayan onlarca ülke var dünyada. Ülkemizin değerini bilelim. Başkan Erdoğan ülkemize çok güzel yatırımlar yaptı. Bir geçmiş Türkiye'ye bakın, bir de bugüne. Öyle bir kesim var ki Türkiye'de Başkan Erdoğan ağzıyla kuş tutsa yine de eleştirir. Daha ne yapsın bu ülke için Erdoğan? Öyle büyük ve güzel yatırımlar yaptı ki görmemek imkansız. Hep olumsuza bakmamak gerekiyor. Dolar yükseliyor diye eleştiride bulunanlar, biz kendi SİHA'mızı üretiyoruz, bir de buna baksınlar. Türkiye yıllarca bir tek otomobil bile üretemezken şimdi savunma sanayimizin geldiği noktaya hayranlıkla bakıyorum."

"Türk Liramızı Bile Kıymetli Hale Getirdiler"

Sanat camiasının adeta Saray'a gidenler ve gitmeyenler veya davet edilenler ve edilmeyenler olarak ikiye bölündüğü dönemde Erdoğan ve AKP yanlısı çıkışlarıyla adından söz ettiren Ortaç'a 'yandaş sanatçı' eleştirileri de hatırlatıldı. Ortaç, yandaşlık ithamını reddederek şöyle konuştu:

"Ben yandaş sanatçı değilim. Ben Başkan Erdoğan'ı seviyorum ama bu yandaşlık değil. Bakın iddia ediyorum; Erdoğan'ı eleştirenlerin torunları 200 sene sonra onu sevecek ve takdir edecekler. Niye biliyor musunuz? Türkiye'ye bıraktığı eserlerden, ülkemize yaptığı yatırımlardan dolayı... Herkesin görüşüne saygılıyım. Ama kendi fikrim var ve bunu açıkça beyan ediyorum. Atatürk, Menderes, Özal ve son olarak da Erdoğan, bu ülke için çok önemli şeyler yaptı. Bakın benim babam CHP'liydi. Ben onun bu tercihine hep saygı duymuştum. Şimdi hükümetin yaptıklarını beğenmeyebilirsin, eleştirebilirsin buna saygı duyuyorum ama ben Başkan Erdoğan'ın ve AK Parti'nin icraatlarını beğeniyorum ve takdir ediyorum. İnsanlar da benim bu görüşüme saygı duymalı. Türk liramızı bile kıymetli hale getirdiler. Sadece değer açısından değil, görünüş açısından bile."