Haberler
Giriş Tarihi : 19-01-2021 15:07   Güncelleme : 19-01-2021 15:07

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden Bahçeli'ye: Gazetecileri Hedef Göstermekten Vazgeçin

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, MHP lideri Devlet Bahçeli'ye ve tüm siyasetçilere seslenerek "İktidara ve tüm siyasetçilere gazetecileri hedef göstermekten vazgeçerek barışı, demokrasiyi geliştirmeye, ekonomiyi düze çıkarmaya davet ediyoruz" dedi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden Bahçeli'ye: Gazetecileri Hedef Göstermekten Vazgeçin

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın saldırıya uğramasının ardından açıklama yapan MHP lideri Devlet Bahçeli, Karar yazarları Elif Çakır, Yıldıray Oğur ve Taha Akyol'u hedef göstermişti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'ndan bu duruma ilişkin yapılan açıklamada, “Bu söylemlerin gazeteciler arasında yeni can kayıplarına yol açacağından endişe etmekteyiz” denildi. Tüm siyasetçilere çağrı yapılan açıklamada, "İktidara ve tüm siyasetçilere gazetecileri hedef göstermekten vazgeçerek barışı, demokrasiyi geliştirmeye, ekonomiyi düze çıkarmaya davet ediyoruz. Meslektaşlarımıza saldıranlarla, azmettirenlerin bulunmasını istemeye devam ediyoruz" sözleri kullanıldı. 

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

2021 yılının Ocak ayını bitirmeden siyasetçiler tarafından hedef gösterilen meslektaşlarımızın darp edildiğini gözlemliyoruz. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ saldırıya uğradıktan sonra, Özdağ’ın demecine köşe yazısında yer veren üyemiz Yeniçağ Gazetesi Yazarı Orhan Uğuroğlu da evinin önünde saldırıya uğramıştır. Saldırganlar yakalanmışlar ama bir gün sonra serbest bırakılmışlardır.

Bu olayın ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter adresinden yaptığı açıklamayla Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu ve Karar Gazetesi’nden üyemiz Taha Akyol ile gazeteciler Yıldıray Oğur ve Elif Çakır'ı hedef göstermiştir.

Her siyasi görüşten öldürülen 66 gazetecinin isminin ve fotoğrafının bulunduğu TGC Basın Müzesi’nin Öldürülen Gazeteciler Galerisi’ne yenilerinin eklenmemesi, siyasetçilerin sorumlu davranmasıyla yakından ilişkilidir."