Haberler
Giriş Tarihi : 20-11-2020 19:35   Güncelleme : 20-11-2020 19:35

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: Haydarpaşa Garı Eski Türkiye'de Kaldı

HDP'li Kerestecioğlu'nun Haydarpaşa Garı ile ilgili sorusuna Bakan Karaismailoğlu, "Haydarpaşa Garı eski Türkiyede kaldı" cevabını verdi.

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: Haydarpaşa Garı Eski Türkiye'de Kaldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, HDP Ankara milletvekili Filiz Kerestecioğlu'nun Haydarpaşa ile ilgili bir çalışma olup olmadığı sorusuna “Eski Türkiye’de kaldı" sözleriyle yanıt verdi.

HDP'li Kerestecioğlu, TBMM'de ulaştırma bütçesine yönelik konuşmasında, tarihi Haydarpaşa Garı'na değindi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının sunumunda tarihi gar ile ilgili bir çalışmanın bulunmadığını söyleyen Kerestecioğlu, "Bakanlıkça yaptığınız toplantıda Haydarpaşa'nın gar olarak çalışmasını engelleyecek planlar mı yapıldı? Haydarpaşa Garı'nı işlevsizleştirmek için alt yolu iptal mi etmeyi planlıyorsunuz? " şeklindeki sorularına Bakan Karaismailoğlu şu yanıtı verdi:

"Sayın vekilimize söylemek isterim; Haydarpaşa Garı eski Türkiye'de kaldı. Yeni Türkiye'de Marmaray var. Marmaray'a Sirkeci'den, Kadıköy'den, Ayrılıkçeşmesi'nden 5 dakikada gidebiliyorsunuz. Hatta Ayrılıkçeşme'den Kadıköy-Kartal hattına binip ta Pendik Tavşantepe'ye kadar gidebiliyorsunuz."