Haberler
Giriş Tarihi : 26-11-2020 22:28   Güncelleme : 26-11-2020 22:28

Ümit Özdağ'dan İYİ Parti Lideri Akşener'e Cevap Geldi

İYİ Parti'den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Özdağ'dan bir canlı yayına konuk olan Meral Akşener'in açıklamalarına jet hızıyla yanıt geldi.

Ümit Özdağ'dan İYİ Parti Lideri Akşener'e Cevap Geldi

İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan ve kısa süre önce partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki ithamları nedeniyle ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Genel Başkan Meral Akşener'in iddialarına yanıt verdi.

Habertürk'te yayımlanan Teke Tek programına konuk olan İYİ Parti liderine henüz canlı yayındayken sosyal medya üzerinden yanıt veren Özdağ, paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Akşener, Şu ana kadar 4 tane gerçek olmayan açıklama yaptınız.
1) Ben size Buğra Kavuncu ile ilgili bilgilerim hususunda herhangi bir kurum adı vermedim. Bahsettiğiniz kurumlarla irtibat kurduğunuzu söyleyen sizsiniz.

2) Siz bana "Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı"nı önerdiniz, ben divana girme teklifinizi reddettim. Uygun görürseniz grup başkanlığını tercih ederim dedim.

3) Benden randevu istemedi, ben sadece üstü çizilen vekillerle görüştüm demişsiniz. Sayın İsmail Koncuk ile listede ismi olmadığı halde kendisini davet ederek görüştünüz.

4) Ben AKP ile İYİ Parti anayasa çalışması yapıyor demedim. Uğur Poyraz'ın Ankara'da, değişik mahfillerde birlikte anayasa yapıyoruz diye konuştuğunu söyledim ve size de doğru mu diye sordum.Arzu ederseniz bu konuşmanın şahidi olan saygın siyasetçinin de numarasını size yollarım."