Haberler
Giriş Tarihi : 18-09-2020 16:26   Güncelleme : 18-09-2020 16:26

Youtuber Meriç İzgi Yasadışı Maymun Sahiplenmekten Gözaltına Alındı

Yasadışı yollardan sahiplendiği 3. maymuna da el konulan sosyal medya fenomeni Meriç İzgi gözaltına alındı. Maymun ise hayvanat bahçesi yetkililerine teslim edildi.

Youtuber Meriç İzgi Yasadışı Maymun Sahiplenmekten Gözaltına Alındı

Geçtiğimiz aylarda yasadışı yollarla maymun sahiplenen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi’nin Eyüpsultan’daki evine İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlenmişti. Yapılan operasyonda maymun, İzgi’nin elinden alınarak hayvanat bahçesine teslim edildi.

İzgi, bu ay içinde bir kez daha yasadışı yollarla  maymun aldı. 3. kez aldığı maymunla olan fotoğraflarını sosyal medya üzerinden paylaşması üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 1. Bölge Müdürlüğü ekipleri ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Arama kararı alınarak dün  İzgi’nin Sarıyer'deki evine gelen ekipler, ‘Makak’ cinsi maymuna el koydu. Maymun, veteriner hekimler tarafından yapılan kontrollerin ardından hayvanat bahçesi yetkililerine teslim edildi. DKMP ekiplerince, İzgi’nin sosyal medya hesaplarının kapatılması için savcılığa başvuru yapıldı.  Meriç İzgi ve Elif Türkan E. gözaltına alındı. Elif Türkan E. işlemlerinin tamamlanmasının ardından adli makamlarca serbest bırakıldı, Meriç İzgi'nin  ise emniyette işlemleri devam ediyor.