Haberler
Giriş Tarihi : 19-03-2021 13:08   Güncelleme : 19-03-2021 13:08

Yüzüklü Yumruk Darbesiyle Cinayet İşleyen Kişiye 1 Yıl 10 Ay Hapis Cezası

Saadettin M., Osman Kepçe'ye parmağında yüzük bulunan eliyle yumruk atıp ölümüne neden olduğu suçlamasıyla yargılandığı davada 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Yüzüklü Yumruk Darbesiyle Cinayet İşleyen Kişiye 1 Yıl 10 Ay Hapis Cezası

Melikgazi ilçesinde özel bir firmada  şoför olarak çalışan Saadettin M., 17 Ekim 2019'da iş arkadaşı Osman Kepçe'ye, parmağında yüzük bulunan eliyle yumruk attı. Olaydan 3 gün sonra evinde rahatsızlanan Osman Kepçe, çağrılan ambulansla Şehir Hastanesine kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Osman Kepçe, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. 2 çocuk babası Osman Kepçe, yoğun bakımda 12 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Osman Kepçe'nin ailesinin şikayeti üzerine gözaltına alınıp serbest bırakılan Saadettin M. hakkında "Kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma" ve "Yaralama" suçlarından dava açıldı. Kayseri 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan Saadettin M'ye, "Taksirle ölüme neden olmak" suçundan 2 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Mahkeme heyeti cezayı 'iyi hal' indirimi uygulayarak 1 yıl 10 ay 15 güne düşürdü ve hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi.

Verilen cezanın yeterli olmadığını belirten Osman Kepçe'nin eşi Nimet Kepçe, "1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası aldı. Eşimin ölümüne neden olan kişi az ceza aldı. Ben onun daha fazla ceza alarak, tutuklanmasını istiyorum. Bizim acımız dinmiyor. Bugün ölmüş gibi acımız taze. Vadesi ile ölmüş olsa bu kadar üzülmezdik. Bizim hiç bir zaman ziyaretimize gelmedi. Hastanede ziyaret etmedi. Cenazeye gelmedi. Ankara'dan gelen otopsi raporunda da yüzük ile alınan darbe sonucu öldüğü yazıyor. Benim acımı bu ceza dindirmedi. Daha fazla ceza alması gerekir'' diye konuştu.