Haberler
Giriş Tarihi : 09-10-2020 14:05   Güncelleme : 09-10-2020 14:30

Zeynep Şenpınar'ın Katilinin Savunması: Psikolojik Rahatsızlığım Vardı

Muğla'da kız arkadaşı Zeynep Şenpınar'ı bıçaklayarak öldüren boksör Selim Ahmet Kemaloğlu ilk defa hakim karşısına çıktı.

Zeynep Şenpınar'ın Katilinin Savunması: Psikolojik Rahatsızlığım Vardı

Mahkemede savunmasını yapan katil zanlısı Selim Ahmet Kemaloğlu, daha önce savcılıkta verdiği ifadeleri kabul ederek psikolojik sorunları olduğu yönünde savunma gerçekleştirdi. Olay anını hatırlamadığını daha önceden psikolojik sıkıntılar yaşadığını öne süren katil, Zeynep Şenpınar'ı temizlik yaptığı için şüphelendiği için öldürdüğünü söyledi.

"Savunmam konusunda hatırladığım kısımları beyan etmiştim. Elimde bıçak varken Zeynep'le göz göze geldiğimi hatırlıyorum. Ama nerede ve onu bıçaklayıp bıçaklamadığımı hatırlamıyorum. Gözümü yoğun bakımda açtığımı hatırlıyorum. Daha önceden psikolojik rahatsızlığım vardı. Bu yüzden tedavi gördüm.

Zeynep ile 2-3 yıl önce tanıştım. 5 ay önce birlikte yaşamaya karar verdik. Zeynep'le son zamanlarda aramız iyi değildi. Hastanede psikolojik tedavi görmüştüm. Herkesten şüpheleniyor ve birinin bana zarar vereceğini düşünüyordum. Olay günü Zeynep saat 2-3 gibi temizlik yapmaya başladı. Sanki birilerinin eve gelip bana zarar vereceği gibi bir tedirginlik yaşadım. Zaman zaman Zeynep beni tedirgin etmek için bu tür şeyler yapardı. Sonrasında Zeynep'in kapıya yöneldiğini ve elimde bıçak olduğunu hatırlıyorum"

Mahkeme başkanının Zeynep temizlik yaparken seni nasıl tedirgin etti sorusuna ise, "Gecenin ikisinde böyle bir temizlik yapılırsa tedirgin olunmaz mı" şeklinde cevar verdi.

Yeniden Akıl Sağlığı Raporu İstendi

Yaklaşık 3 saat süren davada mahkeme heyeti katil zanlısı Kemaloğlu'nun akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi amacıyla İstanbul Adli Tıp Merkezi'nden rapor alınmasına karar verirken, dosyada bulunan eksiklerin tamamlanması amacıyla duruşmayı 28 Ocak 2021 tarihine erteledi.

Avukatlar Rapor Tekrarına Şüpheyle Yaklaşıyor

Aile avukatlarından Haydar İkizer mahkeme sonrası verilen karara istinaden "Maktule parka kaçıyor, tekrar yakalayıp evde bıçaklayıp öldüren bir şahıstan bahsediyoruz. Ancak mahkeme ne hikmetse, Muğla Devlet Hastanesinden 'Akıl sağlığı yerindedir' şeklinde rapor aldı ise de, bugün İstanbul Adli Tıp Kurumu'na 'akıl sağlığı yerinde midir, değil midir' diye rapor aldırmak için göndermiş bulunmaktadır. Orada akli dengesi yerinde değildir diyerek indirimden faydalandırmak mı istiyorlar. Bize göre bu sanığın akıl sağlığı yerindedir. Ceza ehliyeti vardır, cezayı hak etmektedir. En ağır cezayı da alacaktır bundan eminim. Çünkü bu dava sadece Muğla'nın davası değil, Kahramanmaraş'ın, Pazarcık'ın davası değil tüm Türkiye'nin davasıdır" şeklinde açıklama gerçekleştirdi.