Haberler
Giriş Tarihi : 26-03-2021 12:34   Güncelleme : 26-03-2021 12:41

Ziraat Bankası'nın Yeni Genel Müdürü Belli Oldu

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü'ne Alpaslan Çakar getirildi.

Ziraat Bankası'nın Yeni Genel Müdürü Belli Oldu

Kamu Bankaları Genel Kurulu tamamlandı. Kurul sonrası Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü'ne Alpaslan Çakar getirilirken, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih'in görevine devam edeceği bildirildi.

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini 26 Mart 2021 tarihinde devrederek, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de tamamladı.

Alpaslan Çakar Kimdir

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Alpaslan Çakar, 1996 yılında Ziraat Bankası'nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayıp, Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde çalıştı. 2005 yılında Bölge Baş Müdürlüğü görevine atanan Çakar, Ağustos 2007 yılında Daire Başkanı oldu ve sırasıyla Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı, Operasyonel İşlemler Genel Müdür Yardımcılığı, Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı ve Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini icra etti.

Çakar, Ocak 2016-Temmuz 2017 tarihleri arasında Dağıtım Kanalları Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Temmuz 2017-Haziran 2018 tarihleri arasında Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Çakar, Haziran 2018'den itibaren Perakende Bankacılık-2 Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam ediyor.